II Niedziela Wielkiego Postu - 5 marzec 2023 r.

1. Przeżywamy okres czterdziestodniowej pokuty będący okazją do rozważania Męki Pańskiej oraz pełnienia dzieł miłosierdzia. Dziś przypada dzień modlitw i postu w intencji misji. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne, natomiast poprzez ofiarę do puszki wspieramy misje św.
  2. Zapraszamy w dni powszednie na Msze św. na godz. 17.30 i na Adorację Najśw. Sakramentu. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity (zaczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.00).
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: dziś Gorzkie Żale o godz. 15.45 (o 15.20 - Godzinki o Męce Pańskiej) a w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 i 17.00. Prosimy o udział w tych nabożeństwach także przygotowujących się do sakramentów św. (dzieci kl. III i młodzież kl. VII i VIII).
  4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
  5. Zapraszamy chętnych mężczyzn do założenia nowej Róży Żywego Różańca im. św. Józefa; może to być piękny dar dla Opiekuna św. Rodziny (zgłoszenia w zakrystii).
  6. Czcicieli św. O Pio zachęcamy do udziału Wielkopostnym Dniu Skupienia dla członków Grup Modlitewnych, który odbędzie się w sobotę 11 marca w Nowym Sączu (par. MB Niepokalanej) o godz. 10.00. Bliższe informacje w zakrystii.
  7. W ramach akcji prowadzonej przez Caritas parafia nasza przygotowała dziewięć paczek dla Ukrainy. Dziękujemy rodzinom i wspólnotom (m.in. Klubowi Seniora), za włączenie się w przygotowanie paczek poprzez przekazanie potrzebnych artykułów bądź pieniędzy. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy panom, którzy wozili księdza do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać.
  9. Rozprowadzamy baranki wielkanocne (małe po 8 zł., duże po 15 zł.), paschaliki (tzn. świece na stół wielkanocny w cenie 8 zł.) i kartki świąteczne. Wszystko to zostało przygotowane na stoliku pod chórem - prosimy o samoobsługę.
  10. Wzorem ubiegłych lat, w sklepie na terenie naszej parafii wystawione będą kosze na dary, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi (produkty długoterminowe). Istnieje także możliwość wsparcia dzieł prowadzonych przez Caritas poprzez złożenia pieniędzy do skarbony pod figurą św. Antoniego (znajdującej się w przedsionku kościoła)
  11. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Annie Kornaus, Danucie Gierackiej, Leszkowi Bartoń i Dorocie Hebda. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Anecie i Kamilowi Szwec, Sylwii i Markowi Smosna, Teresie i Ryszardowi Małek, pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania i oglądania rozgłośni katolickich. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wyjaśnienie jak rozumieć karę Boską oraz co znaczy „nieumiejętnych pouczać”. W zakrystii jest do odebrania czasopismo: „Królowa Różańca Świętego”.
  13. Wczoraj w Stadnikach odbył się Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Prowincjała Księży Sercanów. W kategorii lektorów I miejsce zajął nasz parafianin Kacper Podstawski. Serdecznie gratulujemy.
  14. Informacje lokalne: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich informuje, że w dniach: 1-24 marca br. w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00 prowadzone będą zapisy dzieci do klasy pierwszej i przedszkola. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
  15. Dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 3 w Tarnowie (ul. Chopina 8) zaprasza do zapisów dzieci w wieku 3-6 lat. Dzień otwarty dla kandydatów jest w każdą środę marca. Szczegóły na stronie internetowej przedszkola.
  16. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Natomiast Wszystkim Paniom z okazji przypadającego w środę Dnia Kobiet życzymy opieki Matki Najświętszej i wszelkiej pomyślności. SZCZĘŚĆ BOŻE!
  17. Teraz uklęknijmy i oddajmy cześć Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.