I Niedziela Wielkiego Postu - 26 luty 2023 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zechciejmy przeżywać te dni w łasce uświecającej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 26 – 29 marca br. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
  2. Dzisiaj Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. O godz. 15.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie Ks. dr Grzegorz Lechowicz (Wikariusz Biskupi do spraw zakonnych); o godz. 15.20 Godzinki o Męce Pańskiej (taka nowa propozycja). Serdecznie zapraszamy. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali można będzie złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    - w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych.
    - I czwartek – dziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne; od 16.30 adoracja - Godzina św.
    - w I piątek miesiąca - wynagradzamy Bożemu Sercu za nasze grzechy i wspieramy misje św. Droga Krzyżowa o godz. 15.45 (z racji I piątku) i 17.00. Msza św. ok. 16.15 (po Drodze Krzyżowej) i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. wikariusza) i w piątek (z rejonu ks. proboszcza);
    - w sobotę – wspomn. św. Kazimierza, królewicza; tego dnia przypada także I sobota miesiąca - wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie również medytacja I – sobotnia; a o godz. 17.00 modlitwa różańcowa);
  4. W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i postu w intencji misji. Z tej racji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  5. W środę rozpoczyna się miesiąc marzec poświęcony św. Józefowi. Jako duszpasterze powierzamy św. Józefowi całą parafię i wszelkie dzieła duchowe i materialne. Zachęcamy mężów i ojców do zawierzenia swoich rodzin Opiekunowi Świętej Rodziny.
  6. W środę o godz. 16.00 będzie spotkanie Parafialnej Caritas (w domu zakonnym) natomiast po Mszy św. spotkanie organizacyjne nowoutworzonej róży pw. św. Małgorzaty Marii Alacoque (spotkanie w kościele).
  7. W czwartek po Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (w domu zakonnym).
  8. W sobotę 11 marca o godz. 10.00 w Nowym Sączu (par. MB Niepokalanej) odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków Grup Modlitewnych św. O Pio z diecezji tarnowskiej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
  9. Rozprowadzamy baranki wielkanocne (małe po 8 zł., duże po 15 zł.), paschaliki (tzn. świece na stół wielkanocny w cenie 8 zł.) i kartki świąteczne. Wszystko to zostało przygotowane na stoliku pod chórem - prosimy o samoobsługę.
  10. W naszym kościele ustawiono, w ramach testu system świec wotywnych uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest bezobsługowe, nie generujące odpadów i nie wydzielające sadzy stąd nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła. Świeczniki te stosowane są w wielu kościołach, również zabytkowych. W naszej świątyni, na okres próbny ustawiono trzy świeczniki (przy relikwiariach, figurze św. Rity i św. O. Pio). W gablotce jest informacja omawiająca ideę świec wotywnych.
  11. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Irenie Kędzior, Benedyktowi Kędzior, Renacie Wójcik, Krystynie Bazuła i Romanie Smoleń; także paniom, które przygotowały okolicznościową dekorację. Dziękujemy również za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda oraz Marii Sołtys. Bóg zapłać.
  12. Informacje lokalne: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich informuje, że w dniach: 1-24 marca br. w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00 prowadzone będą zapisy dzieci do klasy pierwszej i przedszkola. Szczegółowe informacje na stronie szkoły.
  13. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania i oglądania rozgłośni katolickich np. film The Chosen. Proponujemy także udanie się kina na film o św. Józefie pt. „Opiekun” LISTA KIN
  14. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu marcu przeżywać będą swoje imieniny, ważne rocznice i jubileusze. SZCZĘŚĆ BOŻE!