V Niedziela Wielkiego Postu - 21 marca 2021 r.

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Poprowadzi je O. Łukasz Listopad CSsR (redemptorysta - Prefekt Nowicjatu), którego serdecznie witamy. Z racji trwającej pandemii rekolekcje będą w nieco innej (uboższej) formie niż planowaliśmy. Plan najbliższych dni przedstawi O. Rekolekcjonista (program rekolekcji jest także wywieszony w gablocie). Zechciejmy wykorzystać ten szczególny czas na przybliżenie się do Pana Boga przychodząc do kościoła czy też łącząc się dzięki transmisji Mszy św. z naszej świątyni.
  2. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00; w czasie rekolekcji także Eucharystia o godz. 9.00; wieczorem o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św. Informujemy, że w okresie przedświątecznym nie będzie organizowanej spowiedzi z licznym udziałem kapłanów stąd już teraz zachęcamy do sakramentu pokuty.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania NMP; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia, istnieje możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (stosowne informacje znajdziemy na stoliku w prasą). W piątek Droga Krzyżowa o godz. o 16.00 i 17.30; tego dnia będzie również nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy.
  4. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa) przypominająca uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Stąd na poszczególnych Mszach św. będzie poświęcenie palm; przed Eucharystią o godz. 11.00 nastąpi uroczyste poświęcenie palm na zewnątrz świątyni i procesyjne wejście do kościoła.
  5. W związku ze wzrostem zachorować na Covid-19 zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii; w naszym kościele trwa modlitwa różańcowa w tej intencji (o 20.30). Stosujmy się także do zaleceń sanitarnych: dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa oraz bezpiecznej odległości między znajdującymi się świątyni.
  6. W wyniku pożaru serwerowni OVH jaki miał miejsce w nocy z 9/10 marca br. w Strasburgu straciliśmy internetową naszej parafii – teraz jest ona tworzona na nowo. Są już na niej zamieszczone: ogłoszenia parafialne, intencje Mszy św. oraz link do transmisji Mszy św. z naszego kościoła; adres strony jest taki jak poprzednio: koszycemale.diecezja.tarnow.pl
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać: baranki wielkanocne i paschaliki, także kartki świąteczne, ręcznie wykonane palmy itd.
  8. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich (konferencji i katechez zamieszczonych na portalach chrześcijańskich). Ministranci rozprowadzają dziś wydanie książkowe „Gościa Niedzielnego” poświęcone św. Józefowi - w cenie 9 zł.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Małgorzacie Kras, Małgorzacie Łątka, Annie Ordowskiej i Małgorzacie Klimek. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Irenie i Agacie Kozioł, Władysławie i Stanisławowi Ptak, Halinie i Wacławowi Jamrozy, Józefie Zimoń, Anecie i Kamilowi Szwec, Krystynie i Kazimierzowi Płachno, Romanie Smoleń, Beacie i Stanisławowi Pyzdek, pewnej rodzinie. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać.
  11. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu szczególnie rozpoczętych dziś rekolekcji. Niech w duchowej przemianie i zmaganiu się z epidemią wspiera nas opieka Matki Bożej Bolesnej i św. Józefa. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!