VII Niedziela Zwykła - 19 lutego 2023 r.

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu a także Triduum Eucharystyczne tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W statutach IV Synodu Diecezji Tarnowskiej jest zachęta, aby przed Popielcem urządzać, przez trzy kolejne dni (bądź przez trzy niedziele) ekspiacyjną adorację Najśw. Sakramentu. W naszym kościele adoracja będzie: dziś i jutro od godz. 15.00 (do wieczornej Mszy św.) natomiast we wtorek przed Popielcem całodzienna adoracja a poprzedzi ją Msza św. o godz. 9.00. Zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym czuwaniu. Program adoracji jest zamieszczony w gablocie.
  2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Eucharystia w dzień powszedni o godz. 17.30; w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i 17.00 a także comiesięczne nabożeństwo do św. O. Pio (w czasie Mszy św. i adoracji modlić się będziemy w poleconych nam intencjach). W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Udział w nabożeństwach pasyjnych daje możliwość zyskania odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami, tzn. darowanie kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy). Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post a także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty; zachęcamy do przeżywania tego czasu w łasce uświęcającej. Msze św. o godz. 9.00, 16.00 i 17.30; o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18-60 roku życia) oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne (realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej).
  4. W poniedziałek po Mszy św. będzie Celebracja dla młodzieży kl. VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców (spotkanie w kościele; młodzież prosimy o przyniesienie indeksów).
  5. Można się jeszcze włączyć w akcję PACZKA DLA UKRAINY składając ofiarę do skarbony pod figurą św. Antoniego (w przedsionku kościoła).
  6. Na ekrany kin wchodzi film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu, który w wymowny sposób ukazuje działanie Boga za przyczyną św. Józefa.
  7. Z dniem dzisiejszym z posługi organisty w naszej parafii rezygnuje Pani Dominika Cieślik, podejmując pracę z rodzinnej parafii. Pani Dominice wyrażamy wdzięczność za ubogacanie swoim muzycznym talentem liturgii w naszym kościele. Sprawę poszukiwania nowego organisty polecamy Waszej modlitwie i wstawiennictwu św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.
  8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Danucie Dziuban, Bartłomiejowi Nosal, Kindze Laser, Mateuszowi Ordyczyńskiemu i Marcie Tadel. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Lucynie Rams i Michalinie Skórka. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania Pisma św. (Ewangelii na każdy dzień) i prasy religijnej. Z dzisiejszego Gościa Niedzielnego można dowiedzieć m.in. skąd się wziął zwyczaj posypania głów popiołem i co on oznacza. W zakrystii jest do odebrania czasopismo: Czas Serca i Królowa Różańca Świętego. Przed tygodniem miała miejsce w naszym kościele modlitwa w intencji małżonków RELACJA W TARNOWSKIM GOŚCIU NIEDZIELNYM
  10. Wczoraj miał miejsce pogrzeb śp. Stanisławy Wiąz. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej...
  11. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnego przeżywania Wielkiego Postu. SZCZĘŚĆ BOŻE!

DZIEŃ WYNAGRODZENIA
ZA GRZECHY RANIĄCE SERCE ZBAWICIELA

21 luty 2023 r.

9.00 – Msza Święta, nabożeństwo wynagradzające
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
17.00 – Nabożeństwo wynagradzające
17.30 – Msza Święta

To nie gwoździe Cię przebiły, lecz mój grzech,
To nie ludzie Cię skrzywdzili, lecz mój grzech
To nie gwoździe Cię trzymały, lecz mój grzech.
Choć tak dawno to się stało, widziałeś mnie.

Zapraszamy na adorację, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Adoracja ta jest w przededniu rozpoczęcia Wielkiego Postu i ma charakter ekspiacyjny za grzechy, które obrażają Dobrego Boga i prowokują do wymierzania nam kary.

Poza tym nasze modlitewne czuwanie wpisuje się w niełatwy czas spowodowany trwającą pandemią oraz wojną na Ukrainie i cierpieniem wielu ludzi. W pewnym sensie my także jesteśmy dotknięci wydarzeniami jakie rozgrywają się za naszą wschodnią granicą. Niech zatem modlitwa przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramentem będzie dla nas umocnieniem i wytchnieniem, niech pobudzi do jeszcze większej ufności  Bogu.

Tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie. Podążajmy więc za wezwaniem Pana Jezusa, który powiedział: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)

„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie”
(św. Jan Paweł II)