VI Niedziela Zwykła - 12 lutego 2023 r.

1. Trwa miesiąc luty poświęcony modlitwie za konających. Kościół wskazuje wiernym potrzebę życia w łasce uświecającej i częstego przyjmowania Komunii św. Cenne jest również zyskiwanie odpustów łączące się z darowaniem wobec Boga kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy.
  2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne. Natomiast wieczorną Eucharystią rozpoczniemy modlitwę w intencji małżonków a poprowadzą ją Rodziny Domowego Kościoła (gałęzi rodzinnej Ruchu Światłu-Życie); przewidziane jest m.in. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem poszczególnych par. Serdecznie zapraszamy bez względu na staż małżeński.
  3. W parafii przeżywamy drugą niedzielę miesiąca - modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno świątyni i sprawowanej w niej liturgii. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Po Mszy św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  4. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna, w naszej parafii modlitwę nowoutworzona róża żeńska pw. św. Małgorzaty Marii Alacoque. Cieszymy się z jej powstania; może teraz czas na różę męską. Zapraszamy do niej chętnych mężczyzn.
  5. Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. We wtorek przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Natomiast w naszej parafii będzie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu - z racji 14 dnia miesiąca. Nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa i wypraszania Bożego Miłosierdzia dla świata. Program czuwania jest zamieszczony w gablotce.
  7. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii (spotkanie w kościele).
  8. Zachęcamy do włączenia się w akcję PACZKA DLA UKRAINY prowadzoną przez Caritas Polska do 4 marca br. Paczki powinny zawierać artykuły wskazane przez Caritas. Chętnych do przygotowania paczki prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Można także wspomóc przygotowanie paczek składając ofiarę do skarbony pod figurą św. Antoniego (w przedsionku kościoła).
  9. Tradycyjnie zachęcamy do czytania Pisma św. (Ewangelii na każdy dzień) i prasy religijnej. Z dzisiejszego Gościa Niedzielnego można dowiedzieć m.in. dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii. Polecamy również Aplikację Biblia dla dzieci.
  10. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Patrykowi i Grzegorzowi Smoleń, Marcie Tryba, Stanisławowi Cichy, Danucie Pancerz i Małgorzacie Nowak. Dziękujemy także za ofiarę w kopertach na materialne potrzeby kościoła: Jadwidze i Adamowi Warchoł oraz pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Janina Wiszniewska z ul. Uroczej i śp. Józef Warchoł z ul. Wolskiej. Pomódlmy się o życie wieczne dla nich...
  12. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki św. Małgorzaty Marii Alacoque - naszej patronki. Życzymy także, aby Bóg nieustannie odnawiał łaskę sakramentu małżeństwa w poszczególnych rodzinach, zaś ludzi młodych wspierał w założeniu dobrej i kochającej się rodziny. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU

Wraz ze św. Małgorzatą Marią Alacoque dziękujemy za otrzymane łaski, za Misje św. i Peregrynację obrazu NSPJ.

Prosimy o pokój w Ojczyźnie i na świecie, o oddalenie wszelkich nieszczęść oraz o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin

WTOREK - 14 lutego 2023 r.
 9.00 – Msza św., a po niej rozpoczęcie adoracji
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej - numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej - numery parzyste i ulicy Granicznej
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej - numery nieparzyste i parzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Msza św. pogrzebowa śp. Józefa Warchoł (przerwa w adoracji)
15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
17.00 – Nabożeństwo a po nim Msza św. o godz. 17.30

Zapraszając na adorację wszystkich Parafian w sposób szczególny liczymy na obecność osób należących do grup duszpasterskich (Straży Honorowej NSPJ itd.). Zechciejmy przyjść do kościoła, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Dołóżmy starań, aby o każdej porze dnia ktoś czuwał przy Panu Jezusie (według planu adoracji). Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie.

Warto pamiętać, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji; odpust można ofiarować za siebie bądź za zmarłego. Możliwość zyskania odpustu wydaje się być niezwykle cenną w kontekście miesiąca (lutego) poświęconego modlitwie za konających – prosimy o łaskę dobrej śmierci i dostąpienia zbawienia.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)

„Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)

„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie”
(św. Jan Paweł II)