V Niedziela Zwykła - 5 lutego 2023 r.

1. Rozpoczął się miesiąc luty - poświęcony modlitwie za konających. Wspólnie a także indywidualnie prosić będziemy Boga o łaskę dobrej śmierci i osiągnięcie zbawienia dla odchodzących z tego świata.
  2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  3. Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitewne spotkanie ku czci św. Rity (zacznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00).
    - w poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.;
    - we wtorek – pod hasłem „Czas na miłość” rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa będący okazją do modlitwy za nasze rodziny;
    - w piątek – św. Scholastyki, dziew.;
    - w sobotę – wspomn.  Najśw. Maryi Panny z Lourdes (Światowy Dzień Chorego); na godz. 11.00 zapraszamy do kościoła ludzi starszych oraz dźwigających brzemię choroby bądź niepełnosprawności a także opiekujących się chorymi. W czasie Mszy św. chorzy będą mogli otrzymać sakrament Namaszczenia Chorych.
  5. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca – modlić się będziemy za budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła; składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy małżonków z racji przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Małżeństwa. Będzie modlitwa w intencji małżonków, odnowienie przyrzeczeń i indywidualne błogosławieństwo poszczególnych par Najświętszym Sakramentem. Modlitwę poprowadzą Rodziny Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
  6. Trwa Peregrynacja obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa w rodzinach naszej parafii. Wraz z nami o duchowe owoce Peregrynacji modlą się Siostry Karmelitanki z Tarnowa. Wyrażamy wdzięczność Siostrom ale także Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za odwiedzanie rodzin i ustalanie przebiegu Peregrynacji. Obecnie obraz nawiedza rodziny na ul. Wolskiej i ulicach przyległych. Rodzinę, która aktualnie gości obraz w swoim domu wskazuje wieniec zawieszony na furtce.
  7. Caritas Polska ogłasza drugą edycję akcji PACZKA DLA UKRAINY w dniach 22. II – 4. III polegającą na pomocy rodzinom, które pozostają na Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. Paczki, podobnie jak w zeszłym roku zostaną przygotowane wg. wytycznych przekazanych przez Caritas. Chętnych do przygotowania paczki prosimy o zgłaszanie sie w zakrystii.
  8. Dziękujemy panom, którzy w tym tygodniu wozili księży do chorych na I piątek miesiąca. Przy okazji Światowego Dnia Chorego dziękujemy tym rodzinom, które umożliwiają przybycie kapłana do starszych i chorych dając im możliwość spowiedzi i Komunii św. Tych zaś, którzy tego jeszcze nie czynią zachęcamy, aby zatroszczyli się o dobro duchowe swoich bliskich.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Małgorzacie Bartnik, Krystynie Wiatr, Annie Buś, Jadwidze Warchoł i Julii Nytko. Dziękuje również za uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej: ks. Dariuszowi, Jarosławowi Smosna, paniom dekorującym naszą świątynię, strażakom, lektorom i ministrantom. Dziękujemy także za ofiarę w kopertach na materialne potrzeby kościoła: Irenie Kędzior, Stanisławie i Andrzejowi Lisiak. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy religijnej - także w wersji elektronicznej (czyli e-wydanie) oraz oglądania i słuchania rozgłośni katolickich. Zabiegajmy o formację żywej wiary w naszych rodzinach.
  11. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Matki Bożej z Lourdes. SZCZĘŚĆ BOŻE!
  12. Teraz uczcijmy PANA JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.