III Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2023 r.

1. Przeżywamy „Niedzielę Słowa Bożego”, która zwraca naszą uwagę na Pismo św. i zachęca do czytania tej Świętej Księgi. Na stoliku (przy ołtarzu) znajdują się karteczki z fragmentami Pisma św., które można sobie wylosować i zabrać. Proponujemy także, aby w domu odczytać dowolny fragment Ewangelii (np. przed obiadem bądź w innym dogodnym czasie).
  2. Przeżywamy tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Prosimy również o jedność i zgodę w naszej Ojczyźnie a także w naszych chrześcijańskich rodzinach.
  3. Dziś o godz. 15.00 będzie śpiew kolęd i pastorałek pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Dzisiejsze kolędowanie chcemy zadedykować naszym seniorom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.
  4. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.00 a zakończy indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem; zachęcamy składania próśb na nabożeństwo).
    - we wtorek – wspomn. św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc., tego dnia modlić się będziemy w intencji ks. Franciszka Wielguta SCJ z okazji jego imienin;
    - w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
    - w czwartek – wspomn. św. Tymoteusza i Tytusa, bp.;
    - w sobotę – wspomn. św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 w domu zakonnym będzie spotkanie kolędowe dla osób należących do grup działających w naszej parafii.
  7. Trwa Peregrynacja obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa w rodzinach naszej parafii. W tym trudnym czasie mamy okazję przyjąć Pana Jezusa do naszych domów i prosić, aby nas umocnił, pocieszył i wlał w nasze serca nadzieję. Obecnie obraz nawiedza rodziny na ul. Wolskiej i ulicach przyległych. Wskazówki dotyczące nawiedzenia obrazu znajdziemy w broszurce „Peregrynacja obrazu” (znajduje się na stoliku z prasą katolicką). Zachęcamy do modlitwy o duchowe owoce Peregrynacji.
  8. Akcja Katolicka z Parafii pw. Ducha Św. z Rzuchowej organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 11 – 19 marca br. Informacje dotyczące pielgrzymki można uzyskać dzwoniąc pod wskazany (w gablotce) numer telefonu: p. Tadeusz tel. 606-190-410.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni, ofiarę na kwiaty i odśnieżanie: Zenonowi Górka, Julicie Pasula, Małgorzacie Podstawskiej i Monice Kuczera. Dziękujemy także za ofiarę w kopertach na materialne potrzeby kościoła: Stanisławie i Edwardowi Tokarczyk, Magdalenie i Robertowi Stalmach, Teresie i Tadeuszowi Nosek, Krystynie Płachno, Bożenie Tadel i pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do systematycznego czytania Pisma św. i prasy religijnej a także do słuchania rozgłośni katolickich. Niech nasze rodziny odznaczają się stałą troską o formację żywej wiary starszych, młodzieży i dzieci.
  11. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza uczniów na Ferie Zimowe z Gminą Tarnów. W ofercie bezpłatne zajęcia i warsztaty odbywające się w Domach Kultury. Szczegóły już od poniedziałku na e-dziennikach, stronie internetowej oraz Facebooku Gminy Tarnów.
  12. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego, wstawiennictwa Matki Najświętszej i św. Józefa. Naszym seniorom: babciom i dziadkom z okazji ich święta - wielu łask Bożych. Niech w codzienny życiu wspiera nas i umacnia Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!