Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2023 r.

1. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, dzień w którym wyrażamy wdzięczność Bogu za pierwszy i najważniejszy sakrament, odnawiamy także przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla wszystkich Róż Żywego Różańca.
  2. Przeżywając drugą niedzielę miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno świątyni i sprawowanej w niej liturgii.
  3. W czwartek przypada comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. Rity, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00 a po nim Msza św., zachęcamy do składania próśb.
  4. W sobotę 14 stycznia będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - Msza św. o godz. 9.00 i 17.30. Zapraszamy do udziału w adoracji według planu znajdującego się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  5. Na przyszłą niedzielę zaplanowany jest występ uczniów naszej szkoły, którzy mają zagrać Jasełka. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 11.00.
  6. Zachęcamy do pielęgnowania w naszych rodzinach tradycji śpiewania kolęd do święta Matki Bożej Gromnicznej oraz zachowywania bożonarodzeniowej dekoracji.
  7. Dziękujemy tym, którzy wozili księży do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać.
  8. Trwa wizyta duszpasterska zwaną „kolędą” (z tej racji Msze św. w dni powszednie będą zazwyczaj rano o godz. 7.30 - z wyjątkiem czwartku i soboty)

PONIEDZIAŁEK – 9. I (od godz. 14.30)
- ul. Wesoła od rodziny Warchoł nr domu 95 do rodziny Lazarowicz nr domu 75;
- ul. Źródlana od rodziny Lisak nr domu 4 do rodziny Ślęzak nr domu 36;

WTOREK – 10. I. 2023  (od godz. 14.30)
- ul. Wspólna od rodziny Gieracki nr domu 6, ul. Irmy Falińskiej i dalej ul. Szkolna od rodziny Miś nr domu 30 do rodziny Chrząszcz nr domu 66;
- ul. Szkolna od rodziny Gęśla nr domu 21 do rodziny Prorok nr domu 67;

ŚRODA – 11. I. 2023   (od godz. 14.30)
- ul. Tarnowska od rodziny Świętek nr domu 114 do rodziny Kołacz nr domu 162;
- ul. Tarnowska od rodziny Dąblewskich nr domu 85 do rodziny Błyskal ul. Świerkowa nr domu 8;

CZWARTEK – 12. I. 2023  (od godz. 14.30)
- ul. Pogodna od rodziny Warchoł nr domu 34 do rodziny Warchoł nr domu 6;
- ul. Promienna od rodz. Gzyl nr domu 7 do rodz. Kurek, dalej ul. Radosna (nowa ulica);

PIĄTEK – 13. I. 2023  (od godz. 14.30)
- ul. Pracy od rodziny Smoleń nr domu 6 do rodziny Wantuch nr domu 44;
- ul. Urocza od rodziny Zdeb nr domu 9 do rodziny Kudroń nr domu 4;

SOBOTA – 14. I. 2023  (od godz. 9.00)
- ul. Brzozowa od rodziny Turski nr domu 51 do rodziny Jaszczur nr domu 4.

1. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Elżbiecie Andruchów, Krystynie Kot, Kazimierzowi Nytko i Edycie Łukasik. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Marzenie i Jerzemu Sroka, Marii i Walentemu Bryndal, Jadwidze i Sławomirowi Warchoł, Lidii i Sylwestrowi Tabiś, Danucie i Tadeuszowi Padło, Annie i Markowi Kozioł i pewnej rodzinie. Składamy również podziękowanie za dzisiejszą składka przeznaczoną na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej a także do słuchania i oglądania programów katolickich. Polecamy m.in. wartościowy program: „Między Ziemią a Niebem”.
  3. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego i ciągłego rozwijania Bożych darów otrzymanych w dniu przyjęcia chrztu świętego. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU

WRAZ ZE ŚW. MAŁGORZATĄ MARIĄ ALACOQUE DZIĘKUJEMY ZA MISJE ŚW. I OTRZYMANE ŁASKI.

PROSIMY O POKÓJ W OJCZYŹNIE I NA ŚWIECIE, O ODDALENIE WSZELKICH NIESZCZEŚĆ
ORAZ O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA NASZYCH RODZIN

SOBOTA - 14 stycznia 2023 r.
 9.00 – Msza św., a po niej rozpoczęcie adoracji
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej - numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Msza św. z udzielaniem sakr. chrztu św.
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej - numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej - numery parzyste z ulicami przyległymi
15.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej - numery parzyste i ulicy Granicznej oraz ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
17.00 – Nabożeństwo a po nim Msza św.

Zapraszając na adorację wszystkich Parafian w sposób szczególny liczymy na obecność osób należących do grup duszpasterskich (Straży Honorowej NSPJ itd). Zechciejmy przyjść do kościoła, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Dołóżmy starań, aby o każdej porze dnia ktoś czuwał przy Panu Jezusie (według planu adoracji). Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie.

Warto pamiętać, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)
„Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)
 „Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie” (św. Jan Paweł II)