serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marzec 2020 r.

  1. Dziś w V Niedzielę Wielkiego Postu miały rozpocząć się w naszej parafii rekolekcje. Nie będzie ich jednak z racji trwającej epidemii. Zachęcamy, aby mimo obiektywnych trudności dbać o duchowy wzrost naszych rodzin poprzez wspólną modlitwę, oglądanie transmisji Mszy św. i nabożeństw. Odsyłamy na stronę internetową parafii gdzie są propozycje: "Transmisja na żywo"
  2. W związku z epidemią, od 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc sprawujących posługę (kapłanów
   i usługujących przy ołtarzu). Spośród wiernych świeckich pierwszeństwo mają ci, którzy zamówili intencję mszalną i chęć swojego uczestnictwa we Mszy św. zgłosili uprzednio proboszczowi dzwoniąc do parafii (tel. 14 634 04 99).
  3. Msze św. w naszej świątyni odprawiane są dziś według porządku niedzielnego (7.30, 9.15, 11.00 i 16.30); natomiast w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00 (w związku ze zmianą czasu). Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu (w godz. 16.30-18.00 - w dni powszednie), z możliwością spowiedzi świętej (świątecznej). W czasie adoracji istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. (wystarczy księdzu zgłosić takie pragnienie).
  4. Jesteśmy również otwarci na indywidualne potrzeby naszych Parafian: takie jak możliwość spowiedzi poza wyznaczonymi godzinami, bądź modlitwy w kościele np. rodziny, członków grupy duszpasterskiej - oczywiście stosując się do zaleceń sanitarnych (5 osób w kościele w jednym czasie, jak również bezpiecznej odległości między znajdującymi się świątyni). Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby dzwoniąc do parafii (tel. 14 634 04 99).
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych. Nie mogąc w tych dniach gromadzić się liczniej w świątyni (z racji trwającej epidemii) zachęcamy do modlitwy w domach i Komunii Duchowej co może ożywić naszą wiarę w moc Eucharystii.
  6. Odnośnie sakramentu pokuty Biskup Tarnowski przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny »jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej« (KPK kan. 916).
  7. Za tydzień przypada Niedziela Męki Pańskiej (Niedziela Palmowa) przypominająca uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Stąd będzie poświęcenie palm.
  8. W dalszym ciągu łączmy się duchowo z kapłanami, którzy w kościołach modlą się o ustanie epidemii. Niech ufna modlitwa będzie dla nas umocnieniem.
  9. Prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie uruchomiona transmisja Mszy św. z naszego kościoła (proszę patrzeć na stronę internetową parafii gdzie będą podane informacje).
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kartki świąteczne, baranki i paschaliki Caritas.
  11. Zachęcamy do czytania Pisma św., książek i prasy religijnej (aktualny numer Niedzieli). Ponieważ Gość Niedzielny zawiesił kolportaż parafialny stąd polecamy wersję elektroniczną (e-wydanie). Proponujemy także słuchanie rozgłośni katolickich, konferencji i katechez zamieszczonych na portalach chrześcijańskich.
  12. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: rodzinie Smosna. Wszystkim dziękujemy za różnorakie dobro, jakie świadczycie sobie nawzajem w tym niełatwym dla nas czasie.
  13. W minionym czasie został przeprowadzony remont w kaplicy (w dolnym kościele) – dziękujemy za te prace Jarosławowi Smosna. W kaplicy również będzie sprawowana Msza św. oraz możliwość spowiedzi (jeśli zajdzie taka potrzeba tzn. w kościele będzie już 5 osób)
  14. Intencje mszalne…
  15. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Włodzimierz Sówka z ul. Wolskiej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego ...
  16. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie i zmaganiu się z epidemią wspiera nas opieka Świętych, szczególnie zaś Maryi, Matki Bolesnej i św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.