XXVII Niedziela Zwykła - 3 października 2021 r.

1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego, natomiast w ciągu tygodnia Eucharystia o godz. 17.30. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o 15.45, w dni powszednie o 16.45; zapraszamy do licznego udziału. Prosimy o prowadzenie różańca w poszczególne dni według planu zamieszczonego w gablotce. Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej jednego dziesiątka).
  2. Z modlitwą różańcową związane są: Róże Żywego Różańca. Cieszymy się z istniejących w naszej parafii wspólnot różańcowych ale chcielibyśmy założyć kolejne: żeńską - św. Małgorzaty Marii, męską - św. Józefa i młodzieżową - bł. Carlo Acutis. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
  3. Dziś ulicami Tarnowa przejdzie procesja różańcowa – rozpoczęcie nabożeństwa przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 18.30.
    - w poniedziałek - wspomn. św. Franciszka z Asyżu;
    - we wtorek - wspomn. św. Faustyny Kowalskiej, dziew.
    - w czwartek - wspomn. Najśw. Maryi Panny Różańcowej; również przypada I czwartek miesiąca (modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne);
  1. W środę po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a także spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym).
  2. W piątek rozpoczęcie nowenny przed odpustem ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque, jaki przeżywać będziemy w niedzielę 17 października.
  3. Przypominamy o organizowanej w sobotę 9 października pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  4. Za tydzień przypada DZIEŃ PAPIESKI, po Mszach św. zbiórka do puszek
    na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Zechciejmy już teraz pomyśleć o jubileuszach, szczególnych rocznicach, które przypadać będą w przyszłym roku, aby odpowiednio wcześniej zapewnić termin Mszy świętej.
  6. Wyrażamy wdzięczność panom, którzy wozili księdza do chorych z okazji I piątku miesiąca. Bóg zapłać
  7. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Magdalenie Hołowickiej, Annie Miś, Beacie Fahed i Barbarze Bazuła. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Magdalenie i Łukaszowi Wojtaszek, Annie i Sebastianowi Curyło, pewnym rodzinom. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafii „Bóg zapłać”. Za dzień przypada II niedziela miesiąca - składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje – kontynuacje prac związanych z elewacją kościoła.
  9. Na ekrany kin wszedł film pt. „Fatima” ukazujący historię objawień Maryjnych trójce portugalskich dzieci. Zachęcamy do obejrzenia tego wartościowego filmu.
  10. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej. W związku ze zbliżającym się Dniem Papieskim proponujemy sięgnąć po teksty przemówień św. Jana Pawła II.
  12. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!