XXVI Niedziela Zwykła - 26 września 2021 r.

1. Przeżywamy niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej Tarnowskiej Diecezji. Dziś również ma miejsce Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa jako przebłaganie Boga za grzechy przeciwko trzeźwości. Natomiast w parafii naszej gościmy br. Zdzisława Olejko (pallotyna pracującego od 35 lat na misjach w Rwandzie), który dzieli się z nami świadectwem swego życia. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje.
  2. Przy okazji zachęcamy do stałej troski o misje i pozyskiwanie funduszy na ten cel np. poprzez zbieranie plastikowych nakrętek i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych pojemników znajdujących się przy naszym kościele.
  3. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego; o godz. 16.00 koronka do Najśw. Serca Pana Jezusa w intencji trzeźwości. Od piątku (1.X) Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.30 (godzinę wcześniej).
    - w poniedziałek – wspomn. św. Wincentego á Paulo, prezbitera;
    - w wtorek – wspomn. św. Wacława, męcz.;
    - w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
    - w czwartek – wspomn. św. Hieronima, prezbitera i dok. Kośc.;
    - w piątek – wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dok. Kośc.; a także przypada I piątek miesiąca (oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św.) Msza św. o godz. 16.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 i w czasie nabożeństwa różańcowego. Odwiedziny chorych od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. wikariusza) i piątek (z rejonu ks. proboszcza);
    - w sobotę – wspomn. św. Aniołów Stróżów; przypada również I sobota miesiąca – wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja)
  5. W środę o godz. 16.00 obędzie się spotkanie zelatorów i innych odpowiedzialnych za poszczególne grupy istniejące w naszej parafii (spotkanie w domu zakonnym). Prosimy o przybycie odpowiedzialnych za grupy bądź ich zastępców.
  6. W czwartek na Mszę św. (na 18.30) zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami – będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom różańców.
  7. W piątek zaczyna się miesiąc październik, w którym czcimy Matkę Bożą poprzez codzienne odmawianie różańca: w dni powszednie o godz. 16:45 a w niedzielę o 15.45. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie. Za udział w nabożeństwie dzieci otrzymywać będą  obrazki. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej 1 dziesiątka). W gablocie jest zamieszczony harmonogram prowadzenia różańca w poszczególne dni października – prosimy o zaangażowanie się (podobnie jak to czyniliście w poprzednim roku).
  8. W najbliższym czasie ulicami Tarnowa przejdzie procesja różańcowa: w sobotę 2 października tzw. Męski Różaniec (rozpoczęcie w kościele pw. Św. Rodziny o godz. 8.00) oraz w niedzielę 3 października dla wszystkich chętnych (rozpoczęcie przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 18.30).
  9. Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” przeprowadza nabór dziewcząt kl. IV i V Szkoły Podstawowej. Przesłuchania odbędą się: 2 i 9 października w sali prób chóru przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie.
  10. W sobotę 9 października w Krakowie Łagiewnikach będzie miała miejsce ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka. Parafia nasza organizuje wyjazd na tę pielgrzymkę.  Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy się w zakrystii (do 6 października).
  11. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami rodzinom: Januś, Popiela, Niziołek i Irenie Celmer. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Barbarze Dulęba, Annie i Markowi Cisowskim, pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do formowania wiary w naszych rodzinach poprzez czytanie Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego i Czas Serca, jest także Kalendarz Rolniczy na 2021 rok (23 zł.), kalendarz ścienny na 2021 rok (6 zł.)
  14. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Matki Bożej Różańcowej. Niech w naśladowaniu Maryi wspiera nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!