XXIV Niedziela Zwykła - 12 września 2021 r.

1. Radujemy się dziś beatyfikacją Matki Elżbiety Czackiej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W parafii naszej, z racji drugiej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
  2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego (o godz. 7.30; 9.15; 11.00 i 16.30). Po Mszy o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast na Mszy św. o godz. 11.00 będzie pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych. O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
  3. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp. i dok. Kośc.; wieczorem o godz. 20.30 odmawiany będzie różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej - prosimy o przyniesienie świec.
    - we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; o godz. 18.00 Droga Krzyżowa; składka przeznaczona będzie na Grób Pański w Jerozolimie.
    - w środę – wspomnienie NMP Bolesnej; po Mszy św. udamy się do kaplicy znajdującej się na cmentarzu, aby przed figurą Matki Bożej Bolesnej pomodlić się za zmarłych (prosimy o przyniesienie zniczy – później zostawimy je na grobach).
    - w czwartek – wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bp., męczenników;
    - w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
  5. We wtorek przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu (14 dzień miesiąca); nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Program adoracji jest zamieszczony w gablotce. Zechciejmy przyjść do kościoła chociaż na chwilę osobistej modlitwy.
  6. W środę o godz. 19.30 odbędzie spotkanie rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii (w kościele, spotkanie bez dzieci). Natomiast w piątek po Mszy św. będzie Celebracja dla młodzieży kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania (spotkanie w kościele).
  7. W piątek 24 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (rozpoczęcie o godz. 17.00) . Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Maciejowi Dulęba, Elżbiecie Gęśla, Teresie Nosek i Jolancie Szmid. Nowożeńcom dziękujemy za przystrojenie naszej świątyni kwiatami. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Emilii i Zbigniewowi Bogacz, Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, Agnieszce i Dominikowi Sołtys, Renacie i Januszowi Frąc, Marii Sołtys. Bóg zapłać.
  10. Składamy podziękowanie za dzisiejszą składkę przeznaczoną na nasze parafialne inwestycje; obecnie zbieramy fundusze na kontynuację prac związanych z elewacją kościoła. „Bóg zapłać” za każdy dar.
  11. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej. Ministranci rozprowadzają dziś specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony nowym błogosławionym (w cenie 10 zł.). W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego.
  12. Informacje lokalne: Sołtys Koszyc Małych informuje, że III rata podatku odbierana będzie w Remizie OSP w dniach: 13 i 15 września w godz. 17.00-18.30
  14. Niech przyjęcie Bożego błogosławieństwa umacnia nas na drodze wiary, abyśmy za wzorem Maryi i nowych błogosławionych poszukiwali woli Bożej i ją realizowali. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU

PODZIĘKOWANIE ZA KOLEJNEGO PATRONA NASZEJ ŚWIĄTYNI
- ŚW. MAŁGORZATĘ MARIĘ ALACOQUE

Z PROŚBĄ O ODDALENIE PANDEMII I JEJ SKUTKÓW
ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA NASZYCH RODZIN

WTOREK - 14 wrzesień 2021 r.
  9.00 – Msza św., rozpoczynająca naszą obecność przy Panu Jezusie
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
17.00 – Parafianie, którzy nie mieli możliwości wcześniej uczestniczyć w adoracji
18.00 – Droga Krzyżowa, a po niej Msza św.

Zapraszając na adorację wszystkich Parafian w sposób szczególny liczymy na obecność osób należących do grup duszpasterskich (Straży Honorowej NSPJ itd.). Zechciejmy przyjść do kościoła, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Ceńmy sobie możliwość modlitwy w małym (kameralnym) gronie. Dołóżmy starań, aby o każdej porze dnia ktoś czuwał przy Panu Jezusie (według planu adoracji). Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie.

Nasze modlitewne czuwanie wpisuje się w przeżywany obecnie rok duszpasterski, którego celem jest pobudzić nas do jeszcze większego umiłowania Eucharystii. Zachętą do modlitwy niech będzie dla nas św. Małgorzata Maria Alacoque, która wiele czasu spędzała w kaplicy klasztornej, czerpiąc siły ze spotkania z Panem Jezusem.

Warto przypomnieć, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)

„Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)

„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie”
(św. Jan Paweł II)