XXIII Niedziela Zwykła - 5 września 2021 r.

1. Zakończyły się wakacje, stąd od dziś Msze św. w niedzielę odprawiane są: o godz. 7.30; 9.15; 11.00 i 16.30. O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przeżywamy dzień modlitwy i solidarności z Afgańczykami a także wspieramy ich poprzez złożenie ofiary do puszki.
  2. Msze św. w dzień powszedni o 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach przed figurą św. Rity. Na zakończenie błogosławieństwo róż).
  3. W liturgii Kościoła przypada:
    - w środę - uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny, głównej patronki diecezji; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w tym dniu będzie poświęcenie ziarna siewnego.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast na Mszy św. o godz. 11.00 - pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych (nie potrzeba przynosić do kościoła wszystkich książek i przyborów). Składka przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.
  5. Jutro w Krakowie w Domus Mater (ul. Saska 2) będzie dzień przyjęć do Zgromadzenia Księży Sercanów. Prosimy o modlitwę w intencji młodych ludzi, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Bożego powołania.
  6. W dniu jutrzejszym udamy się do sanktuarium maryjnego w Zawadzie k. Dębicy. Wyjazd nastąpi o godz. 16.30 z parkingu k. kościoła. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na tę pielgrzymkę (po Mszy w zakrystii).
  7. W środę po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym; najpierw będzie adoracja Najśw. Sakramentu a później obrady).
  8. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania wraz z rodzicami (w kościele).
  9. Od tego tygodnia rozpoczynają się spotkania formacyjne grup, które istnieją przy naszej parafii: Liturgiczna Służba Ołtarza w czwartek po Mszy; kandydaci na ministrantów w środę godz. 16.00 (w świetlicy w dolnym kościele; zapraszamy także młodszych chłopców, np. kl. I, II, III itd.); schola w piątek godz. l6.00. (w świetlicy w dolnym kościele); grupa młodzieżowa (KSM) w piątek po Mszy. Mile widziani nowi kandydaci do grup dziecięcych, młodzieżowych a także dla dorosłych.
  10. Dziękujemy panom, którzy wozili księży do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać
  11. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Annie Pikul, Justynie Pikul, Małgorzacie Gierackiej i Marzenie Żaba. Nowożeńcom dziękujemy za przystrojenie kwiatami naszej świątyni. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Helenie Pikul i pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. Ministranci rozprowadzają dziś książeczki przygotowujące nas do beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego. W przyszłą niedzielę będzie rozprowadzany specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Czackiej (w cenie 10 zł.)
  13. Informacje lokalne: Wodociągi Miejskie informują, że z powodu pilnych prac na sieci wodociągowej we wtorek 7 września na terenie Koszyc Małych nie będzie wody w godzinach 8.00-20.00.
  15. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym rok szkolny Darów Ducha Świętego. SZCZĘŚĆ BOŻE!