XIX Niedziela Zwykła - 8 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy drugą niedzielę miesiąca i modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno świątyni i jej otoczenia jak również sprawowanej w kościele liturgii.
  2. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30). Dziś po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości.
  3. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek nabożeństwo do św. Rity (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach przed figurą św. Rity; zachęcamy do składania próśb - także poprzez stronę internetową parafii); w piątek o godz. 20.30 będzie odmawiany różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego – z racji 13 dnia miesiąca (prosimy o przyniesienie świec).
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
    - w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
    - we wtorek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    - w środę - wspomnienie św. Klary, dziewicy;
    - w sobotę - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
    - w niedzielę - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  5. W sobotę przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu (14 dzień miesiąca); nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy tym razem Mszą św. o godz. 10.00 (wcześniej będzie sprzątanie kościoła). Program adoracji jest zamieszczony w gablotce. Zechciejmy przyjść do kościoła chociaż na chwilę osobistej modlitwy.
  6. Trwa miesiąc sierpień, w którym z wielu miejsc naszej Ojczyzny podążają pielgrzymki na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwą tych, którzy podjęli trud przeżycia rekolekcji w drodze. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę (17-25 sierpnia; grupa św. br. Alberta nr telefonu: 796 625 637).
  7. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Bogusławie Zając, Alicji Michoń, Małgorzacie Malec, Anecie Kaczmarczyk i Anecie Błyskal. Dziękujemy za dzisiejszą tacę, przeznaczoną na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
  8. Wyrażamy wdzięczność Marianowi Lazarowicz za podwożenie księdza do chorych na I piątek miesiąca.
  9. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich, czytania Pisma św. oraz prasy religijnej. Znajdziemy tam ciekawe artykuły poruszające aktualne zagadnienia.
  10. Wiadomości lokalne: Z radością informujemy, że ks. Marcin Januś SCJ (pochodzący z naszej parafii) został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Uroczystość ta miała miejsce w Słobodzie Raszków (na Mołdawii) 29 lipca br. a przewodniczył jej Ambasador RP w Kiszyniowie, dr hab. Bartłomiej Zdaniuk. Księdzu Marcinowi Janusiowi serdecznie gratulujemy!
  11. Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą w najbliższą niedzielę w Woli Rzędzińskiej. W programie historyczny piknik wojskowy z pokazami kawalerskimi, koncert patriotyczny i inne atrakcje. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  12. Urząd Gminy w Tarnowie zachęca do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisu posłużą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Spis potrwa 30 września br. i jest obowiązkowy. Odpowiedni formularz jest dostępny pod adresem https://spis.gov.pl/
  14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Alojzy Szatko z ul. Brzozowej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego.
  15. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy obfitości Bożych darów i wstawiennictwa Maryi. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w jak najlepszym przeżywaniu kolejnych dni naszego życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!