XVII Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.

1. Przeżywamy niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej diecezji. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30). Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zachęcamy do składania próśb do specjalnie przygotowanej skrzynki a także poprzez stronę internetową naszej parafii)
  2. Dziś, zgodnie z komunikatem Abp. Stanisława Gądeckiego przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie (Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii).
  3. Dziś także po Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów oraz możliwość złożenia ofiary - do skarbony stojącej przed kościołem - na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
    - w poniedziałek – wspomn. św. Joachima i Anny, rodziców MMP;
    - w czwartek – wspomn. św. Marty;
    - w sobotę – wspomn. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  1. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z prośbą o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Przypominamy, że w naszym kościele modlimy się na różańcu o ustanie pandemii o godz. 20.30 (czynimy to od wielu miesięcy).
  2. Zechciejmy w czasie trwających wakacji skorzystać z różnego typu form wypoczynku dających możliwość pogłębiania relacji z Panem Bogiem, jak chociażby pielgrzymowanie na Jasna Górę czy też nawiedzanie różnych miejsc kultu (sanktuaria maryjne itd.)
  3. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Lucynie Rams, Stanisławowi Żelichowskiemu, Danielowi Gniewek i Bożenie Skórka. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Marii i Piotrowi Kozioł. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej a także słuchania rozgłośni katolickich (polecamy m.in. program: „Między Ziemią a Niebem” i modlitwę "Anioł Pański" z papieżem (na stronie internetowej parafii jest zamieszczony tekst modlitwy w języku łacińskim)
  6. Z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dziś (po raz pierwszy) Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, stąd Drogim Seniorom życzymy odwagi i siły do radosnego realizowania swojego życiowego powołania.
  7. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Maryi i św. Krzysztofa - patrona podróżujących. SZCZĘŚĆ BOŻE