VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 16 maja 2021 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która wskazuje na niebo jako cel naszych dążeń. Dziś również przypada dzień imienin Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola - stąd modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji.
  2. W dniu dzisiejszym dzieci klasy III przeżywają uroczystość  Pierwszej Komunii św. o godz. 11.00 i 13.00; dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Przez kolejne dni tzw. „Białego Tygodnia” dzieci wraz z rodzicami przeżywać będą czas wdzięczności Bogu za dar Eucharystii. W tym tygodniu, z racji istniejących obostrzeń nastąpią zmiany dotyczące godzin Mszy św. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30 a po nim Msza św. (czyli pół godziny wcześniej).  Natomiast Msza św. dla dzieci I komunijnych i ich rodzin o godz. 18.45.
  3. W środę w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich o godz. 18.00 młodzież klasy VIII otrzyma sakrament bierzmowania (przed Eucharystia będzie nabożeństwo majowe). Zapraszamy młodzież na modlitewne przygotowanie w poniedziałek i wtorek - na nabożeństwo majowe i Mszę św. Obecność młodzieży - obowiązkowa. Spowiedź młodzieży i rodziców podczas nabożeństwa majowego (w poniedziałek i wtorek).
  4. W  tym tygodniu przypada:
    - we wtorek - wspomn. św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;
    - w sobotę - wspomn. św. Rity z Cascii, zakonnicy;
    - w niedzielę - uroczystość Zesłania Ducha Św.; tego dnia dzieci klasy IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.15 (dodatkowa Msza św.).
  5. Pragnę wyrazić wdzięczność ks. Romanowi i rodzicom za przygotowanie dzieci do I Komunii św, także za złożony dla parafii „dar ołtarza” oraz za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujmy również za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Renacie i Krzysztofowi Świątek, Zofii Zimoń, Marii i Ignacemu Wszołek, Annie i Janowi Frysztak. Słowa wdzięczności wyrażamy także wobec Julii Szachajewa za przycięcie krzewów na placu przykościelnym oraz Mirosławowi  Kudroń za wykonanie feretronu pod figurę Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.
  6. W czwartek 3 czerwca br. obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Z procesją udamy się w tym roku na ul. Szkolną. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców:
    - przy posesji p. Kula – mieszkańcy ul. Głównej;
    - przy posesji p. Żelichowskich – mieszkańcy ul. Tarnowskiej nr-y parzyste;
    - przy posesji p. Kołacz – mieszkańcy ul. Tarnowskiej nr-y nieparzyste;
    - przy posesji p. Fiszbain – mieszkańcy ul. Szkolnej.
  7. Składamy podziękowanie tym, którzy w miniony piątek włączyli się w całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu.
  8. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. W zakrystii są do odebrania zaprenumerowane czasopisma (Królowa Różańca Świętego i Czas Serca).
  9. Intencje mszalne… (zamieszczone są w gablotce a także na stronie internetowej parafii)
  10. Radujemy się dziś wraz z dziećmi, które po raz pierwszy, w pełny sposób uczestniczyły we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. Niech to wydarzenie będzie dla dzieci oraz ich rodzin źródłem autentycznej radości. Niech Chrystus obecny w Eucharystii obdarza Wszystkich modlących się wraz z nami swym błogosławieństwem. SZCZĘŚĆ BOŻE!