2 Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2023 r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. W dzisiejszej liturgii Jan Chrzciciel zaprasza nas do prostowania dróg Bożych. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.
  1. Msze św. roratnie odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Zapraszam do udziału wszystkich parafian – również dzieci i młodzież. Zachęcam rodziców do przypominania dzieciom o tych Mszach św. roratnich.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest też zbiórka do puszek na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. Młodzież naszej parafii należąca KSM-u rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz upieczone smaczne pierniki. Koszt nabycia zestawu sianka wraz piernikiem wynosi 10 zł. Można je nabyć dzisiaj i w następną niedzielę przed kościołem.
  1. We wtorek po Mszy św. zapraszamy młodzież z 7 klasy przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie do Domu Zakonnego.
    - w środę - wspomn. św. Łucji, dziewicy i męcz., dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;
    - w czwartek - wspomn. św. Jana od Krzyża, prezbitera i dok. Kośc. W tym dniu przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu z racji 14 dnia miesiąca, rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 9.00. Tego dnia będzie też nabożeństwo do św. Rity z racji drugiego czwartku miesiąca. Rozpocznie się ono o godz. 17.00 modlitwą różańcową, a następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach przed figurą św. Rity.
  1. W sobotę 16 grudnia w ramach Adoracji Najśw. Sakramentu po o godz. 17.00 rozpoczniemy nowennę przed Bożym Narodzeniem, która zakończy się 24 grudnia. Zapraszam wszystkich do jak najliczniejszego udziału, by wyprosić dla siebie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Nowonarodzonym Jezusem. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
  1. Wychodząc z kościoła pod chórem i w zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny, świece Caritas, a także kalendarze. W zakrystii są do nabycia jeszcze kalendarze rolnicze i duże świece Caritas.
  2. Przypominamy, że w sklepie Euro wystawione są kosze na dary, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Istnieje także możliwość złożenia ofiary do skarbony pod figurą św. Antoniego. W ten sposób chcemy pomóc przed świętami potrzebującym z naszej parafii.
  3. Wyrażamy wdzięczność za troskę o naszą świątynię i ofiarę na kwiaty: Dominikowi Zimoń, Bogusławowi Lesińskiemu, Pawłowi Jurskiemu, Kacprowi i Annie Cisowskim. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Bożenie i Stanisławowi Kryczyk, Barbarze i Stanisławowi Kras, Halinie i Wacławowi Jamrozy, Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, Marii i Tadeuszowi oraz tym, którzy bezimiennie dokonali wpłaty. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuł o św. Franciszku, który przyciągał innych do Chrystusa, oraz „Kościół o in vitro.” W Niedzieli natomiast możemy przeczytać o fenomenie modlitwy do Maryi oraz artykuł „Daj życiu szanse”, o ochronie nieletnich przed samobójstwami.
  5. Informacje lokalne: Strażacy z Koszyc Małych informują, że dzisiaj będą tradycyjnie rozprowadzać kalendarz strażacki na rok 2024. Wsparcie w postaci dowolnych ofiar będzie wyrazem sympatii oraz zrozumienia dla ich działania w naszej społeczności.
  6. Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Koszycach Małych zaprasza na pierwszy „Piknik Zimowy”, który odbędzie się 16 grudnia, w sobotę od godz. 14.00 na placu przy Remizie OSP w Koszycach Małych. Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych. Więcej informacji na plakatach.