IV Niedziela Wielkiego Postu - 14 marca 2021 r.

1. Trwa Wielki Post będący okazją do: rozważania Męki Pańskiej, refleksji nad życiem i nawrócenia. Ponawiamy prośbę o modlitwę w intencji rekolekcji wielkopostnych, które zaplanowane są w dniach: 21-24.III. br. Poprowadzi je O. Łukasz Listopad CSsR (redemptorysta - Prefekt Postulatu). Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
  2. Dziś przypada 14 dzień miesiąca, co łączy się z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu. Adoracja zacznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 15.45. Zachęcamy do prywatnej modlitwy wg. grafiku zamieszczonego w gablotce.
  3. Także dziś wspominamy rocznicę urodzin Sługi Bożego O. Leona Jana Dehona, założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. Prosimy się o beatyfikację O. Założyciela oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Dziś także z racji drugiej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji budowniczych
    i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno naszej świątyni i sprawowanej w niej liturgii.
  5. Z woli Ojca św. w piątek 19 marca br. rozpocznie się „Rok Rodziny” będący okazją do refleksji i modlitwy za rodziny jako najważniejsze wspólnoty. Tego dnia zaczyna się również „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”.
  6. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie i na Adorację Najśw. Sakramentu, podczas której będzie okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Droga Krzyżowa będzie po Mszy św. o godz. 9.00 a także o 16.00 i 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy.
  7. We wtorek po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców i młodzieży kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania (spotkanie w kościele).
  8. Zapraszamy mężczyzn do Róży Żywego Różańca im. św. Józefa (zgłoszenia w zakrystii bądź telefonicznie)
  9. Rozprowadzamy baranki wielkanocne i paschaliki – tzn. świece na stół wielkanocny w cenie 6 zł. (duże paschaliki po 12 zł.), są także kartki świąteczne, ręcznie wykonane palmy a także broszurki z modlitwami do św. Józefa oraz do św. Rity. Wszystko to zostało przygotowane na stoliku pod chórem - prosimy o samoobsługę.
  10. W chwili obecnej nie działa strona internetowa naszej parafii z powodu uszkodzenia serwerowni. Ogłoszenia parafialne, intencje Mszy św. oraz transmisja z naszego kościoła jest dostępna pod adresem https://koszycemale-wiz.diecezja.tarnow.pl
  11. Składamy podziękowanie za dzisiejsza składkę (przeznaczoną na spłatę zadłużenia związanego z wykonaną elewacją kościoła). Natomiast składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na opłatę związaną z ogrzewaniem kościoła.
  12. W związku ze wzrostem zachorować na Covid-19 zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie pandemii. Stosujmy się także do zaleceń sanitarnych: dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa.
  13. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Anecie Lisowskiej - Szwec, Monice Szatko, Bernadecie Smosna, Marzenie Sroka i Sylwii Smosna. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Alinie Romanowi Długosz, Bogumile i Krzysztofowi Warchoł. Bóg zapłać.
  14. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania rozgłośni katolickich. Ministranci rozprowadzają wydanie książkowe „Gościa Niedzielnego” poświęcone św. Józefowi - w cenie 9 zł.
  16. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie wspiera nas opieka św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!