6 Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2024 r.

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00, przed wieczorną Eucharystią.
  2. Zachęcamy także do licznego gromadzenia się przy kapliczkach i pielęgnowania pięknej tradycji Nabożeństw Majowych w różnych częściach naszej Parafii. Dzisiaj o godz. 19.00 będzie nabożeństwo przy kapliczce na ul. Wesołej, a za tydzień w niedzielę o godz. 19.00, przy ul. Cichej. Serdecznie zapraszamy starszych, młodzież i dzieci.
  3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    - w poniedziałek, 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub,
    - w środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny.
  4. W najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszam na spotkanie do Domu Zakonnego Parafialny Zespół Caritas.
  5. Najbliższy czwartek, to drugi czwartek miesiąca, w którym cześć zawsze oddajemy św. Ricie ale ze względu na przypadające jej wspomnienie liturgiczne dnia 22 maja, stąd nabożeństwo do św. Rity zostanie wyjątkowo w tym miesiącu odprawione w środę 22 maja.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. jutro, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę złożoną na kwiaty: Romanie Smoleń, Annie Kornaus, Ewie Baran i Danucie Gierackiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Grażynie i Henrykowi Jasiak, Alinie i Kazimierzowi Smosna. Bóg zapłać.
  8. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, stąd ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze parafialne inwestycje. Po Mszy św. o godz. 7.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać o obecności Maryi w życiu naszego Narodu: W tygodniku Niedziela natomiast możemy znaleźć artykuły: jak być seniorem i dobrze przeżyć ten czas oraz świętość – cel i zadanie dla każdego z nas.
  10. Prenumeratorów Królowej Różańca Świętego proszę o odbiór czasopisma w zakrystii.