XXIX Niedziela Zwykła - ODPUST PARAFIALNY - 16 październik 2022 r.

1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski i dziękujemy Bogu za wspaniały pontyfikat św. Jana Pawła II. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. W parafii ma miejsce uroczystość odpustowa ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque. W celu zyskania odpustu zupełnego należy nawiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… - jest tzw. czyn odpustowy oraz spełnić pozostałe warunki tj. przystąpić do sakramentu pokuty, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
  3. Pośród nas witamy Józefa Krajewskiego SCJ, który głosi dziś kazania odpustowe. Dziękujemy za przyjęte zaproszenie i pełnioną posługę. Witamy także tych wszystkich, którzy przybyli do naszej świątyni z racji przeżywanego odpustu.
  4. Po Mszy św o godz. 11.00 przewidziana jest procesja (jeśli będzie sprzyjająca pogoda), stąd prosimy do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów a także poduszek (z emblematami religijnymi) oraz sypania kwiatów i dzwonienia.
    - w poniedziałek - wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
    - we wtorek - święto św. Łukasza, Ewangelisty; tego dnia modlimy się w intencji Pracowników Służby Zdrowia;
         - w środę - wspomn. bł. Jerzego Popiełuszki, prezb. i męcz.;
    - w czwartek - wspomn. św. Jana Kantego, prezb.;
    - w sobotę - uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.
  6. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy w miniony piątek uczestniczyli w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowującej nas do dzisiejszej uroczystości.
  7. We wtorek o godz. 18.15 odbędzie się Celebracja dla młodzieży kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania i rodziców (spotkanie w kościele). Natomiast w czwartek o godz. 18.15 odbędzie spotkanie rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii ( spotkanie w kościele bez dzieci).
  8. W sobotę 22 października odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych w Muszynie, w kościele pw. bł. Marii Teresy (rozpoczęcie o godz. 10.00). Więcej informacji w zakrystii.
  9. Za tydzień odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Nazwiska zgłoszonych przez Was kandydatów zamieszczone są w gablotce. Jeśli ktoś z osób zgłoszonych nie chce kandydować do Rady Duszpasterskiej proszony jest o przekazanie tej wiadomości ks. proboszczowi (do piątku włącznie). Głosując, w przyszłą niedzielę należy wrzucić do urny (obok stolika z prasą katolicką) karteczkę z nazwiskami dwóch osób które 23 października figurować będą na liście kandydatów - zamieszczonej w gablotce.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny; składka przeznaczona będzie na cele misyjne. Natomiast po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca (w domu zakonnym).
  11. W kinie Millennium (CSM Mościce) istnieje możliwość obejrzenia filmu pt. „Medjugorje” m.in. w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 lub 18.15 bądź w kolejnych dniach do 20 października włącznie.
  12. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Dominikowi Sołtys, Bożenie Skórka, Lucynie Rams, Ewelinie Kudroń, Annie Kudroń, i Barbarze Kudroń. Dziękujemy za przystrojenie naszej świątyni i jej otoczenia na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Alinie i Romanowi Długosz, Beacie i Bogdanowi Orlik, Barbarze i Bogusławowi Kudroń, Władysławie i Markowi Stefańskim, Beacie i Wiesławowi Tryba, Stanisławie Januś, Renacie i Marianowi Wójcik, Zofii Świstak, Magdalenie i Łukaszowi Potępa, Tomaszowi Reczek, pewnej osobie. Bóg zapłać.
  13. Zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy religijnej. W ramach duchowego przygotowania do zbliżającej się uroczystości Wszystkich Św. polecamy broszurkę pt. „Czyścieć i pomoc duszom czyśćcowym” (5 zł.)
  15. W dniu odpustu, wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa, opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Małgorzaty Marii Alacoque. SZCZĘŚĆ BOŻE!

W tych dniach zmarł tata ks. Bogdana Kuty SCJ. Msza św. pogrzebowa śp. Czesława będzie w Tarnowie w kościele pw. Świętego Krzyża i MBNP, ul. Krzyska 112 o godz. 15:30, pół godziny wcześniej będzie odmawiany różaniec.  Zachęcamy do udziału w pogrzebie śp. Czesława.

Kandydaci do Parafialnej Rady Duszpasterskiej

1. Baradziej Danuta