XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 sierpnia 2022 r.

1.  Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10.00 i 16.30). Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu. Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne.
  2. Za tydzień przypada II Niedziela miesiąca, stąd modlimy się za budowniczych i dobrodziejów naszego Kościoła. Składka przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.
  3. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek nabożeństwo do św. Rity (rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 18.00); w sobotę o godz. 20.30 Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy je w kościele, po czym pójdziemy na cmentarz, aby pomodlić się za naszych zmarłych (prosimy o przyniesienie świec).
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
    we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,
    w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
  5. Za tydzień w niedzielę przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10. Program adoracji jest zamieszczony w gablocie. Zechciejmy przyjść do Kościoła chociaż na chwilę osobistej modlitwy.
  6. Nasza Parafia organizuje 17.09.22r. jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii. Orientacyjny koszt: 70 zł.
  7. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Barbarze Kras, Katarzynie Wódka, Alicji Tadel, Markowi Tadel, Andrzejowi Drebot. Dziękujemy za ofiarę na materialne potrzeby Kościoła: Ewie Milówka, Barbarze Błoniarczyk.
  8. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy wozili księdza do chorych na I Piątek miesiąca.
  9. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich, czytania Pisma św. oraz prasy religijnej. Przypominamy, iż w zakrystii istnieje możliwość nabycia albumu o parafiach diecezji tarnowskiej.
  10. Informacje lokalne: Za tydzień przy naszym kościele będą zbierane podpisy do projektu obywatelskiego o zmianie ustawy dotyczącej obrazy uczuć religijnych. Można zaangażować się w tę inicjatywę składając podpis poparcia.
  11. „Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. PPT na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone w Kancelarii Parafialnej w Mościcach oraz u Księdza Przewodnika. Spotkanie Przedpielgrzymkowe odbędzie się 12.08.2022, o godz. 19.30 w kościele w Mościcach.
  12. Jutro tj. 08.08. od godz. 15.45 na parkingu przy Kościele Mobilne Centrum Diagnostyki zaprasza na tanie badania, szczególnie zalecane osobom po przejściu COVID19.
  14. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy obfitości Bożych darów i wstawiennictwa Maryi. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w jak najlepszym przeżywaniu kolejnych dni naszego życia. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Adoracja najświętszego Sakramentu - Niedziela, 14 sierpień 2022 r.
11.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
13.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi