XVIII Niedziela Zwykła - 31 lipca 2022 r.

1. Jutro rozpoczyna się sierpień – czas poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej jak również wspominaniu ważnych wydarzeń patriotycznych. To także miesiąc dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. Postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów zawarty w czytanym dzisiaj liście. Przed obrazem Matki Bożej nieustającej Pomocy jest Księga abstynencka, gdzie można dokonać wpisu.
  2. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10.00 i 16.30). Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    - w poniedziałek - wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc.
    - w czwartek - wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; także I czwartek miesiąca – prosimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
    - I piątek miesiąca – wynagradzamy za grzechy NSPJ i wspieramy misje św; odwiedziny chorych od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. wikariusza) i piątek (z rejonu ks. proboszcza), okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00 i 18.30  (o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe).
    - sobotę - święto Przemienienia Pańskiego; także I sobota - wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia; pół godziny wcześniej odmawiany będzie różaniec w intencji naszych rodzin).
  4. Zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy religijnej a także do słuchania rozgłośni katolickich. Zechciejmy także w czasie wakacji sięgnąć po religijną książkę, co może przyczynić się do ożywienia naszej wiary.
  5. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Annie Sołtys, Rafałowi Sołtys, Bogumile Warchoł, Ewelinie Klimczak, Kazimierzowi Smagacz. Również serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w prace na terenie przy Kościele i parafii. Bóg zapłać.
  6. Informacje lokalne: Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że na terenie Koszyc Małych w dniach: 4/5 sierpnia br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  7. Członkowie Akcji Katolickiej z Rzuchowej zapraszają na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych na Dolny Śląsk. Szczegóły i nr kontaktowe w gablocie.
  8. Nasza Parafia organizuje 17.09.22r. jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Orientacyjny koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Mobilne Centrum Diagnostyki zaprasza na tanie badania, szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym 08.08.22r. o godz. 15.45 na parkingu przy Kościele. Szczegóły w gablocie i ulotkach pod chórem.
  11. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Św. Rodziny. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!