XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

1. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30), o godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zachęcamy do składania próśb także poprzez stronę internetową parafii).
  2. Dziś po Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
    - w poniedziałek – święto św. Jakuba, Ap.;
    - we wtorek – wspomn. św. Joachima i Anny, rodziców MMP;
    - w piątek – wspomn. św. Marty, Marii i Łazarza;
  4. Zechciejmy w czasie trwających wakacji skorzystać z różnego typu form wypoczynku dających możliwość pogłębiania relacji z Panem Bogiem, jak chociażby nawiedzanie miejsc kultu. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na Pieszą Pielgrzymkę: Radomską w dn.: 6 - 13.VIII - prowadzonej przez Księży Sercanów (zapisy przez stronę internetową http://www.pielgrzymka.scj.pl/) i Tarnowską w dn.: 17 - 25.VIII (przewodnikiem Grupy nr 3 „św. br. Alberta” jest ks. Sebastian Ligęska, tel. 508-433-756)
  5. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Małgorzacie Bąk, Dorocie Kupiec, Renacie Kucharzyk, Renacie Biel. Dziękujemy za ofiarę na materialne potrzeby Kościoła: Stanisławie i Józefowi Warchoł, Krystynie i Kazimierzowi Płachno, Marii i Jerzemu Baradziej. Również serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w prace przy Kościele. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej a także słuchania rozgłośni katolickich; Przypominamy, iż w zakrystii istnieje możliwość nabycia albumu o kościołach diecezji tarnowskiej – jest tam również mowa o naszej parafii.
  8. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, stąd Drogim Seniorom życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego w realizowaniu swojego życiowego powołania.
  9. Geofizyka Toruń zawiadamia o badaniach pod kątem rozpoznania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie powiatu tarnowskiego. Więcej informacji w gablocie.
  10. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy obfitości Bożych darów, wstawiennictwa Maryi i św. Krzysztofa - patrona podróżujących. SZCZĘŚĆ BOŻE