XVI Niedziela Zwykła - 17 lipca 2022 r.

1. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30), o godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na seminarium duchowne.
    - w poniedziałek – wspomn. św. Szymona z Lipnicy, prezb.;
    - w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - w piątek – święto św. Marii Magdaleny; także nabożeństwo do św. O. Pio (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach. Na zakończenie błogosławieństwo indywidualne Najśw. Sakramentem);
    - w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów a także zbiórka do puszek w ramach akcji Komisji Episkopatu Polski ds. Misji pod hasłem „Podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”.
  4. Zbliża się sierpień będący czasem pielgrzymowania na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy: Radomskiej w dn.: 6 - 13.VIII - prowadzonej przez Księży Sercanów (zapisy przez stronę internetową http://www.pielgrzymka.scj.pl/) i Tarnowskiej w dn.: 17 - 25.VIII (zapisy prowadzone są także w naszej parafii – w zakrystii; przewodnikiem Grupy nr 3 „św. br. Alberta” jest ks. Sebastian Ligęska, tel. 508-433-756)
  5. Składamy podziękowanie tym, którzy w miniony czwartek uczestniczyli w całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu.
  6. Dziękujemy za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Mariannie Lazarowicz, Stanisławie Dziubak, Beacie Radlińskiej, Kindze Lazarowicz i Elżbiecie Radlińskiej, natomiast nowożeńcom (Magdalenie i Norbertowi Barbachen) za przystrojenie kwiatami naszej świątyni. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby Kościoła: Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, mieszkańcom ul. Pracy, Brzozowej i Lipowej. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej a także słuchania rozgłośni katolickich. Przypominamy, iż w zakrystii istnieje możliwość nabycia albumu o parafiach diecezji tarnowskiej.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Leszek Dalach. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego.
  10. Trwa czas wakacji i wypoczynku. Niech codzienna modlitwa oraz udział w niedzielnej Mszy św. pomogą nam zobaczyć ślady Boga w pięknie otaczającego nas świata. Niech w bezpiecznych podróżach i wypoczynku wspiera nas Boże błogosławieństwo i opieka św. Krzysztofa. SZCZĘŚĆ BOŻE!