Pielgrzymka parafialna

IMG 20190907 085535W sobotę 7. września br. miała miejsce pielgrzymka autokarowa do Przeczycy, Dębowca i Zawady. Najpierw w Przeczycy ks. proboszcz w sposób niezwykle ciekawy opowiedział nam o tamtejszym sanktuarium. Następnie po przyjeździe do Dębowca zwiedzaliśmy sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, ogród pięknie zaprojektowany.

Wysłuchaliśmy także prelekcję o działaniu Maryi w życiu konkretnych ludzi. W Dębowcu spożyliśmy smaczny obiad a potem nastąpiły inne atrakcje (również te nieplanowane).
    Następnie w Zawadzkim sanktuarium uczestniczyliśmy w nabożeństwie i Mszy św. Przedstawiono nam także ciekawą historię sanktuarium i rozwój kultu. Pielgrzymce towarzyszył wspólny śpiew i modlitwa (Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, medytacja nad tajemnicą różańca z racji I soboty miesiąca, itd.) Pielgrzymi przeżyli wiele wspaniałych chwil i już czekają na kolejną pielgrzymkę.