Modlitwa przyjęcia Komunii św.

Propozycja dla dzieci:
Panie Jezu, Ty zawsze jesteś przy mnie. I za to Ci dziękuję z całego serca. Proszę naucz mnie kochać i postępować tak jak Ty, a będę szybko przemierzać drogę mojego życia. Będę znakiem Twojej miłości i będę Twoim uczniem wobec świata. Amen.

Panie Jezu, przyjdź do mnie i wejdź do mojego serduszka. Pomóż mi kochać tak, jak Ty kochałeś innych. Pomóż mi czynić tylko dobre rzeczy, a unikać złych, bo bardzo Cię kocham i chcę zawsze być blisko Ciebie. Amen.

Panie, wierzę, adoruję, ufam i kocham Ciebie. Proszę o przebaczenie dla tych, którzy nie wierzą, nie adorują, nie ufają i nie kochają Ciebie. Panie Ty wszystko wiesz. Ty wiesz, że Cię kocham.

Panie Jezu, patrzę na twój Krzyż. Wiem, że Ty bardzo cierpiałeś także dla mnie. Nie zawsze udaje mi się postępować tak, jak Ty uczysz. Bardzo żałuję i proszę, żebyś mi znowu przebaczył. Chcę się poprawić. Pomóż mi w tym. Bez Ciebie nic uczynić nie potrafię. Pomóż mi sprawiać radość Tobie i ludziom. Ach żałuję za me złości ...

Propozycja dla dorosłych:
Panie Jezu wierzę, że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie. Kocham Cię ponad wszystko i pragnę Ciebie całą moją duszą. Ponieważ teraz nie mogę cię przyjąć w Komunii sakramentalnej w moim kościele, dlatego proszę Cię, to Ty przyjdź teraz duchowo do mojego serca. A kiedy już do niego wejdziesz, przygarnę Cię i cały zjednoczę się z Tobą. Nie pozwól zatem, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Przedwieczny Ojcze, ofiaruję Ci Przenajświętszą Krew Twojego Syna jako wynagrodzenie za moje grzechy, jako pomoc duszom w czyśćcu cierpiącym i w intencjach Kościoła Świętego. Amen.

Panie Jezu, potrzebuję Cię. Uznaję swoją grzeszność. Otwieram Ci drzwi mojego życia i przyjmuję Cię, jako swego Zbawiciela i Pana. Dziękuję Ci, że przebaczyłeś moje grzechy umierając za mnie na krzyżu. Proszę o Twoje kierownictwo w moim życiu. Uczyń mnie takim, jakiego mnie pragniesz. Proszę Cię, Panie wejdź w moje życie i zawładnij moim sercem
jako mój osobisty Zbawiciel i Pan.

Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał