II Niedziela Zwykła - 16 stycznia 2022 r.

1. Przeżywamy dni wdzięczności Bogu za przyjście na świat Dzieciątka Jezus, co wyraża się m.in. w zachowaniu bożonarodzeniowej dekoracji w naszych świątyniach a także śpiewie kolęd. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.
    - w poniedziałek – wspomn. św. Antoniego, opata;
    - we wtorek – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;
    - w środę – wspomn. św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    - w piątek – wspomn. św. Agnieszki, dziew. i męczennicy;
    - za tydzień przeżywać będziemy „Niedzielę Słowa Bożego”.
  3. W minionym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe połączone z modlitwą za poszczególne rodziny naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i uczestniczyli we wspólnej modlitwie w kościele. W imieniu wspólnoty zakonnej Księży Sercanów dziękujemy za ofiary złożone przy okazji kolędy „Bóg zapłać”.
  4. Witamy serdecznie rodziny, które w ciągu roku przybyły do naszej parafii. Wyrażamy radość z ich zamieszkania pośród nas i życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Św. Rodziny i wiele ludzkiej życzliwości.
  5. Z okazji kolędy zostały przygotowane dla naszych rodzin: kalendarze parafialne oraz broszurki „Z kolędą w domu”; to wszystko wyłożone jest na stoliku pod chórem - można sobie zabrać.
  6. Składamy podziękowanie tym, którzy w miniony piątek włączyli się w całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Iwonie Baran, Marcie Paciorek, Małgorzacie Fiszbain i Magdalenie Cholewiak. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Danucie i Sławomirowi Baradziej, Bogumile i Stanisławowi Cichy, Teresie i Tadeuszowi Nosek, Renacie i Marianowi Wójcik, Stanisławie Januś, Joannie i Michałowi Bołoz, Reginie i Markowi Tadel, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  8. W zakrystii można jeszcze nabyć „Ewangelię na każdy dzień” – to fragmenty Pisma św. na poszczególne dni roku opatrzone krótkim komentarzem (duże egzemplarze po 20 a małe po 10 zł.)
  9. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. Polecamy aktualny numer Gościa Niedzielnego z dołączoną płytą CD, na której nagrane są dwie księgi z Pisma św.: Księga Rodzaju i Księga Wyjścia (Gość Niedzielny w cenie 8 zł.)
  10. Zachęcamy, aby przy rozliczeniu rocznym przekazać 1% podatku na rzecz dzieł realizowanych przez Caritas naszej diecezji. Stosowne ulotki znajdują się przy wyjściu z kościoła.
  11. Informacje lokalne: Gmina Tarnów zaprasza dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnów na bezpłatne zajęcia podczas ferii zimowych. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  12. Intencje mszalne …
  13. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Św. Rodziny. Obfitości Bożych darów życzymy także: babciom i dziadkom z okazji przypadającego w tym tygodniu ich święta. Natomiast dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się urlopy - opieki Aniołów Stróżów i miłego wypoczynku w czasie rozpoczynających się ferii. SZCZĘŚĆ BOŻE!