Niedziela Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022 r.

1. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, dzień w którym wyrażamy wdzięczność Bogu za przyjęty chrzest. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 będzie miał miejsce śpiew kolęd i pastorałek pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Zapraszamy zarówno dzieci, które zgłosiły się do występu, ich rodziny jak i wszystkich chętnych do udziału w tym nabożeństwie.
  2. Przeżywając drugą niedzielę miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno świątyni i sprawowanej w niej liturgii.
  3. W czwartek przypada comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. Rity, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00.
  4. W piątek 14 stycznia będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu poprzedzona Mszą św. o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału w adoracji według planu (znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii). O duchową łączność (dzięki transmisji z naszego kościoła) i modlitwę prosimy również tych, którzy pozostaną w domu.
  5. Przeżywamy czas kolędy, stąd w tym tygodniu zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę na godz. 17.00:
    - w poniedziałek (10 stycznia) - rodziny z ul. Tarnowskiej i ul. Świerkowej,
    - we wtorek (11 stycznia) - rodziny z ul. Szkolnej, ul. Wspólnej i ul. Falińskiej,
    - w środa (12 stycznia) - rodziny z ul. Spacerowej i ul. Uroczej,
    - w piątek (14 stycznia) - rodziny z ul. Lipowej, ul. Brzozowej i ul. Pracy.
    W trakcie adoracji udzielane jest błogosławieństwo Najśw. Sakramentem poszczególnym rodzinom. Prosimy o przeniesienie ze sobą wody do poświęcenia (w naczyniu). Po Mszy św. powinna być w domu wspólna modlitwa o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku (według schematu podanego w broszurce „Z kolędą w domu”) a także pokropienie np. ojca rodziny wodą święconą domowników i mieszkania. Więcej informacji dotyczących kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. Dziękujemy Panom, którzy wozili księży do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Julii Szachajewa, Wojciechowi Skórka, Andrzejowi Sutkowskiemu i Marcie Ćwik. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Jadwidze i Sławomirowi Warchoł, Halinie i Wacławowi Jamrozy, Małgorzacie i Jerzemu Wojtaszek,Beacie i Bassamowi Fahed, Magdalenie i Łukaszowi Wojtaszek, Stanisławie i Edwardowi Tokarczyk, Kazimierze Cholewiak, pewnej rodzinie. Składamy również podziękowanie za wszystkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni składane na tacę i na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
  8. Informacje lokalne: Dnia 14 stycznia (w piątek), w Ośrodku Zdrowia w Koszycach Małych od godz. 13.30 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje uzyskać można w Ośrodku Zdrowia (osobiście lub pod tel. 14 650 11 11)
  9. Intencje mszalne …
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej a także do słuchania i oglądania programów katolickich; Gość Niedzielny w cenie 8 zł. Polecamy chociażby wartościowy program: „Między Ziemią a Niebem”. W zakrystii można zaprenumerować czasopisma na przyszły rok.
  11. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni (także modlącym się z nami dzięki transmisji Mszy  św.) życzymy błogosławieństwa Bożego i ciągłego pomnażania Bożych darów otrzymanych w dniu chrztu świętego. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU
PODZIĘKOWANIE ZA ŚW. MAŁGORZATĘ MARIĘ ALACOQUE
- KOLEJNEGO PATRONA NASZEJ ŚWIĄTYNI
Z PROŚBĄ O POKÓJ W OJCZYŹNIE I NA ŚWIECIE,
O ODDALENIE PANDEMII I JEJ SKUTKÓW
ORAZ O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA NASZYCH RODZIN

14 stycznia 2022 r.

9.00 – Msza św., a po niej rozpoczęcie adoracji
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
17.00 – Nabożeństwo a po nim Msza św.

Zapraszając na adorację wszystkich Parafian w sposób szczególny liczymy na obecność osób należących do grup duszpasterskich (Straży Honorowej NSPJ itd.). Zechciejmy przyjść do kościoła, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Ceńmy sobie możliwość modlitwy w małym (kameralnym) gronie. Dołóżmy starań, aby o każdej porze dnia ktoś czuwał przy Panu Jezusie (według planu adoracji). Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie.
Nasze modlitewne czuwanie wpisuje się w przeżywany obecnie rok duszpasterski, którego celem jest pobudzić nas do jeszcze większego umiłowania Eucharystii. Zachętą do modlitwy niech będzie dla nas św. Małgorzata Maria Alacoque, która wiele czasu spędzała w kaplicy klasztornej, czerpiąc siły ze spotkania z Panem Jezusem. Właśnie dziś przypada jej liturgiczne wspomnienie.

Warto przypomnieć, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)
„Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)
„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie” (św. Jan Paweł II)