II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 2 stycznia 2022 r.

1. Msze św. w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
    - w poniedziałek – wspomn. Najświętszego Imienia Jezus;
    - w środę – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a także spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym).
    - w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego (jest to święto obowiązkowe). Na znak przyjęcia Pana Jezusa tego dnia kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań. Zostały zakupiony zestawy na Trzech Króli po 2 zł. (kreda, kadzidło wraz z węgielkiem) - po Mszy św. będzie możliwość ich nabycia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. Tego dnia przypada także I czwartek miesiąca - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
    - w I piątek miesiąca - oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św. Msza św. o godz. 16.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00 - tego dnia będzie jeździło do chorych dwóch księży;
  3. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego – dzień wdzięczności Bogu za przyjęty chrzest. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
  4. W przyszłą niedzielę (9 stycznia) o godz. 15.00 w naszym kościele będzie miał miejsce śpiew kolęd i pastorałek pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do śpiewania dla Dzieciątka Jezus. W celach organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do księdza Dariusza do 8 stycznia włącznie.
  5. Przeżywamy czas kolędy w nieco zmienionej formie. Zapraszamy rodziny do kościoła na wspólną modlitwę na godz. 17.00. W trakcie adoracji udzielane będzie błogosławieństwo Najśw. Sakramentem poszczególnym rodzinom. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w liturgię Mszy św. Prosimy o przeniesienie ze sobą wody do poświęcenia (w naczyniu). Po Mszy św., wychodząc z kościoła prosimy o zabranie broszury pt. „Z kolędą w domu”, także obrazków kolędowych,  kalendarzy parafialnych itd. W tym tygodniu do modlitwy zapraszamy:
    3 stycznia (poniedziałek) – mieszkańców ul. Wolskiej (numery parzyste)
    4 stycznia (wtorek) - mieszkańców ul. Wolskiej (numery nieparzyste)
    5 stycznia (środa) - mieszkańców ul. Wesołej (numery parzyste)
    8 stycznia (sobota) - mieszkańców ul. Wesołej (numery nieparzyste)
    Więcej informacji dotyczących kolędy w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Angelice Walczak, Magdalenie Pachowicz i Marcinowa Sroka. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Bernadecie i Sylwestrowi Smosna, Marcie i Bogumiłowi Jedynak, Katarzynie i Markowi Nytko, Alinie i Romanowi Długosz, Zenobii i Zbigniewowi Niziołek, Ewelinie i Dariuszowi Rozbickim, Agnieszce i Mariuszowi Kozioł, Annie i Stanisławowi Długosz, Halinie i Marianowi Małopolskim, Bożenie i Stanisławowi Cichy, Agnieszce i Mirosławowi Toczek, Barbarze i Janowi Gołąbek, Agacie i Januszowi Ślęzak, Katarzynie i Maciejowi Dulęba, Danucie i Krzysztofowi Gierackim, Jadwidze i Jerzemu Giża, Dorocie i Mariuszowi Batko, Barbarze i Konradowi Tadel, Halinie i Wacławowi Jamrozy, Małgorzacie i Jerzemu Wojtaszek, pewnej anonimowej rodzinie. Bóg zapłać.
  7. W zakrystii można nabyć „Ewangelię na każdy dzień” – to fragmenty Pisma św. na poszczególne dni roku opatrzone krótkim komentarzem (duże egzemplarze po 20 a małe po 10 zł.) Są także płyty CD z kolędami w wykonaniu naszego Pana Organisty (po 20 zł.)
  8. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można też zaprenumerować czasopisma na przyszły rok. Ministranci, oprócz prasy katolickiej rozprowadzają dziś „Kalendarze katechizmowe” przygotowane przez redakcję Radia Dobra Nowina (po 20 zł.)
  9. Intencje mszalne …
  10. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Św. Rodziny. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy miłej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE!
  11. Teraz uczcijmy PANA JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.