IV Niedziela Adwentu - 19 grudnia 2021 r.

1. W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia modlimy się w intencji rodzin naszej parafii, matek oczekujących potomstwa, jak również przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
  2. Dobiega końca Adwent stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwach. Dzieci biorące udział w Roratach prosimy o przyniesienie do kościoła w czwartek (23. XII) podpisanych plansz (z naklejonymi obrazkami za poszczególne dni).
  3. Możliwość przedświątecznej spowiedzi od poniedziałku do czwartku od godz. 16.30 do 17.30, w piątek od godz. 7.00-8.00 (na czas Mszy św. przerwa w spowiedzi). Zachęcamy do sakramentu pokuty, aby móc przeżywać Święta Bożego Narodzenia w łasce uświęcającej – przyjmując Pana Jezusa w Komunii św.
  4. W czwartek przed Mszą św. zostanie przyniesione do kościoła światełko betlejemskie. Będzie więc okazja zapalić sobie świecę i zabrać światełko do domu (światełko będzie dostępne także w piątek w przedsionku kościoła).
  5. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia, Msza święta o godz. 8.00; o godz. 7.30 nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycja każe nam przeżywać Wigilię po chrześcijańsku z zachowaniem postnego charakteru tego dnia. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2,1-14), łamaniu się opłatkiem oraz wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00, składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.
  6. W sobotę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia; Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.
  7. W niedziele przypada święto św. Rodziny, dzień modlitw za nasze rodziny. Msze św. według porządku niedzielnego; po Mszy św. o godz. 7.30 poświęcenie owsa. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II; po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny (w ramach akcji Kolędnicy Misyjni).
  8. Przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 9.00: w poniedziałek (z rejonu ks. wikariusza) a we wtorek (z rejonu ks. proboszcza).
  9. Zechciejmy umożliwić ludziom starszym, chorym i pozostającym w domu korzystanie z transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła (poprzez stronę internetową naszej parafii).
  10. Na stoliku pod chórem wyłożone są: opłatki, świece Caritas (małe w cenie 7 zł., duże po 20 zł. - w zakrystii), a także kartki świąteczne, kalendarze parafialne i sianko na stół wigilijny - prosimy o samoobsługę.
  11. Z racji trwającej pandemii nie będzie tym razem odwiedzin duszpasterskich w tradycyjnej formie. Natomiast zapraszać będziemy rodziny z poszczególnych rejonów parafii do kościoła na nabożeństwo i Mszę św. - podobnie jak to było w ubiegłym roku. Więcej informacji na temat kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
  12. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Barbarze Sobarnia, Elżbiecie Matejek, Renacie Włodek i Irenie Niewola. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Halinie i Jackowi Śmiertka, Reginie i Andrzejowi Janickim, Jadwidze i Markowi Kucharzyk, Lilii i Tadeuszowi Borczuch, Annie i Stanisławowi Prorok, Annie i Grzegorzowi Podstawskim, Sylwii i Mateuszowi Dulęba, Marcie i Romanowi Baradziej, Janinie Smoleń, Marzenie i Jerzemu Nytko, Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda i pewnej rodzinie. Dziękujemy też za tacę z poprzedniej niedzieli przeznaczoną na opłaty związane z ogrzewaniem naszego kościoła. Bóg zapłać. W środę po Mszy św. zapraszamy 6 rodzin do świątecznego sprzątania naszego kościoła.
  13. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta CD z kolędami w wykonaniu sióstr zakonnych. W zakrystii można zaprenumerować czasopisma na przyszły rok.
  14. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza na rozświetlenie Miasteczka Bożonarodzeniowego z kiermaszem świątecznym i wspólnym kolędowaniem w centrum Koszyc Wielkich, które odbędzie się w czwartek 23 grudnia o godz. 16.00. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  16. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni (także łączącym się z nami dzięki transmisji), życzymy wielu łask Bożych w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia i radosnym przeżywaniu tych wyjątkowych dni Narodzenia Pańskiego. Na ten szczególny czas przyjmijcie Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!