II Niedziela Adwentu - 5 grudnia 2021 r.

1. Przeżywamy Adwent przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa. Dziś także przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – stąd po Mszy św. będzie zbiórka do puszek.
  2. Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy: starszych, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci (szczególnie kl. III).
  3. Zapraszamy na codzienną Adorację Najśw. Sakramentu, pół godziny przed wieczorną Mszą św. podczas której jest możliwość spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek comiesięczne nabożeństwo do św. Rity, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00.
    - w poniedziałek - wspomn. św. Mikołaja, bp., tego dnia przypada 41. rocznica powstania naszej parafii (erygowana przez Ks. Bpa. Jerzego Ablewicza dnia 6 grudnia 1980 r.)
    - we wtorek - wspomn. św. Ambrożego, bp. i dok. Kośc.;
    - w środę - Uroczystość Niepolanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 11.30 a po Eucharystii wspólne uwielbienie „Maryi, Róży Duchownej”. Matka Boża podczas objawień w Montichiari (we Włoszech) powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce „Godzina Łaski” dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała”.W środę po wieczornej Mszy św. będzie poświecenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Za tydzień rozprowadzane będzie sianko na stół wigilijny oraz pierniki przygotowane przez młodzież naszej parafii należąca KSM (pierniki pieczone pod nadzorem sióstr zakonnych).
  7. Dziękujemy osobom, które woziły księdza do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać
  8. W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego składka z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć: opłatki i świece Caritas (małe w cenie 7 zł., duże po 20 zł. - w zakrystii), a także kartki świąteczne i kalendarze parafialne (specjalnie przygotowane dla poszczególnych rodzin). Są one wyłożone są pod chórem - prosimy o samoobsługę.
  10. Wzorem ubiegłych lat, w sklepie na terenie naszej parafii wystawione będą kosze na dary, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Istnieje także możliwość wsparcia dzieł prowadzonych przez Caritas poprzez złożenia pieniędzy do skarbony pod figurą św. Antoniego (znajdującej się w przedsionku kościoła)
  11. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Krystynie Bazuła, Benedyktowi Kędzior, Irenie Kędzior i Romanie Smoleń. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Grażynie i Kazimierzowi Gąsior, rodzinie Łucarz, Marcie i Januszowi Tadel, Grażynie i Henrykowi Jasiak, Annie i Leszkowi Orlik, Janinie Gierackiej, Dorocie i Leszkowi Bartoń, pewnym rodzinom. Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich Polecamy też adwentowe rekolekcje zamieszczane na portalach chrześcijańskich (np. Profeto.pl)
  13. Informacje lokalne: Z inicjatywy zarządu Zgromadzenia Księży Sercanów na cmentarzu w Koszycach Małych przygotowywane jest miejsce pochówku dla członków zgromadzenia. Inwestorem przedsięwzięcia jest Polska Prowincja Zgromadzenia Księży Sercanów z siedzibą w Warszawie.
  14. W przyszłą niedzielę (12 grudnia, w godzinach popołudniowych) członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Koszyc Małych rozprowadzać będą kalendarz strażacki na przyszły rok.
  16. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu Adwentu. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Niech też św. biskup Mikołaj dotrze do wszystkich z miłym upominkiem. SZCZĘŚĆ BOŻE!
  17. Teraz uczcijmy JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.