serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  II Niedziela Zwykła - 19 styczeń 2020 r.

  1. Przeżywamy tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Modląc się za uczniów Chrystusa, prosimy również o jedność w naszej Ojczyźnie a także w rodzinach naszej parafii.
  2. Dziś o godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły zaśpiewają (w kościele) kolędy i pastorałki. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie a szczególnie rodziny dzieci i młodzieży, które będą występować. Dzisiejsze kolędowanie pragniemy zadedykować seniorom z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.
  3. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek comiesięczne nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio - rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada:
   we wtorek – wspomn. św. Agnieszki, dziew. i męczennicy;
   - w piątek – wspomn. św. Franciszka Salezego, bp-a i dok. Kościoła;
   - w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  5. Zapraszamy rodziców i młodzież kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania (we wtorek) na Mszę św. a po niej spotkanie. Prosimy, aby młodzież przyniosła indeksy?
  6. W środę po Mszy św. spotkanie Parafialnej Caritas w świetlicy (w kościele). Zapraszamy..
  7. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii.
  8. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ubogacające rozmowy. Dziękujemy również za składane ofiary i poczęstunek a także przywożenie księży „Bóg zapłać”. Jeśli u kogoś nie było jeszcze kolędy a ma pragnienie przyjęcia kapłana prosimy
   o kontakt w zakrystii w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej.
  9. W naszej parafii istnieje wiele grup duszpasterskich proponujących rozwój życia religijnego: starszym, młodzieży i dzieciom. Niektórzy podczas kolędy wyrażali zainteresowanie poszczególnymi grupami dlatego zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii. Liczymy także na ubogacenie liturgii niedzielnej Mszy św. przez dzieci - w lutym wznowimy spotkania scholii.
  10. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Anecie Lisowkiej-Szwec, Beacie Kędzior, Ewie Mariowskiej i Małgorzacie Łąckiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Stanisławie Januś, Janinie Bałaska, Elżbiecie i Adamowi Popadiak, Krystynie i Józefowi Koza, Zofii Ćwik, Annie i Stanisławowi Prorok, rodzinie Tokarczyk, Magdalenie i Maciejowi Drozd, pewnej anonimowej osobie. Dziękujemy Jarosławowi Smosna za odnowienie świetlicy w naszym kościele. Bóg zapłać.
  11. Intencje mszalne …
  12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Św. Rodziny. Obfitości Bożych darów życzymy szczególnie: Babciom i Dziadkom z okazji przypadające w tym tygodniu święta. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.