serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 5 styczeń 2020 r.

  W związku z trwającą wizytą duszpasterską, w czwartek 9 stycznia br. nie będzie Mszy św. i nabożeństwa do św. Rity (jakie bywało w II czwartek miesiąca). Zapraszamy na nabożeństwo w dniu 13 lutego br.

  1. Msze św., w dniu dzisiejszym odprawiane są według porządku niedzielnego, natomiast w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 (z racji kolędy). Kancelaria parafialna przez cały okres kolędy czynna będzie po rannej Mszy św.
  2. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo - śpiew kolęd i pastorałek pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziny tych osób, które będą występować. Zachęcamy do śpiewu: dzieci, młodzież i dorosłych. W celach organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii (dotyczy szczególnie grających na instrumentach bądź mających „podkład muzyczny” do wykonywanej kolędy).
  3. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego – przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. W tym dniu przypada Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Na każdej Mszy będzie poświęcenie kadzidła i kredy do oznaczenia naszych domów. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia poświęconego kadzidła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.
  4. Proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie zaprasza w imieniu organizatorów do udziału w „Orszaku Trzech Króli”, który wyruszy 6 stycznia 2020 r. z Placu Katedralnego o godz. 13.00 do szopki w ogrodzie OO. Bernardynów.
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielenia błogosławieństwa. Program wizyty duszpasterskiej (…); jest on zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. Spotkanie opłatkowe dla seniorów odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020 r. Najpierw o godz. 14.00 Msza św. w naszym kościele a następnie spotkanie w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych
  7. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego – dzień skłaniający nas do wdzięczności za przyjęty chrzest. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.
  8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty:  Agacie Szatko, Monice Szatko, Agnieszce Szatko, Jerzemu Witaszek, Marzenie Sroka. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Marcie i Jackowi Podstawskim, Bożenie i Stanisławowi Cichy, Bogusławie i Zbigniewowi Gniewek, Marii i Romanowi Szatko, Katarzynie i Maciejowi Dulęba, Agnieszce i Mirosławowi Toczek, Marii i Tadeuszowi Januś,  Zofii i Kazimierzowi Nytko, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać
  9. Intencje mszalne …
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii jest do odebrania „Promyczek Dobra”.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Maria Warchoł z ul. Wolskiej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej.
  12. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Św. Rodziny. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!
  13. Teraz uczcijmy JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.