XV Niedziela Zwykła - 11 lipca 2021 r.

1. Przeżywamy drugą niedzielę miesiąca i modlimy się w intencji budowniczych oraz dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno naszej świątyni i sprawowanej w niej liturgii. Dziś, po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, natomiast o godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
  2. Msze św. niedzielne według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30). Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - w poniedziałek – wspomn. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz.
    - we wtorek – wspomn. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji; tego dnia przypada też 13 dzień miesiąca - stąd wieczorem o godz. 20.30 odmawiany będzie różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego (prosimy o przyniesienie świec).
    - w czwartek – wspomn. św. Bonawentury, bp. i dok. Kośc,
    - w piątek – wspomn. NMP z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. W środę przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu (14 dzień miesiąca); nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Program adoracji jest zamieszczony w gablotce. Zechciejmy przyjść do kościoła - chociażby na chwilę osobistej modlitwy. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.
  5. Zachęcamy do skorzystania z różnego typu rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek w celu pogłębienia swojej wiary. Zachęcamy również do nawiedzania kościołów spotykanych na wakacyjnym szlaku.
  6. Mobilizujmy się słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej kierowanej do starszych, młodzieży i dzieci. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego.
  7. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Stanisławie Zdeb, Stanisławie Wózek, Agnieszce Melczenko, Barbarze Dąbrowskiej, Małgorzacie Wielgus i Edycie Czerneckiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby Kościoła: Halinie i Wacławowi Jamrozy, Małgorzacie i Zbigniewowi Świńczyk i pewnej rodzinie; również za dzisiejszą składkę przeznaczoną na parafialne inwestycje. Dziękujemy także za zrobienie ławek – znajdują się one przed świątynią „Bóg zapłać”.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Irena Tadel z ul. Wolskiej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej.
  10. Wszystkim na nowy tydzień życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki  św. Małgorzaty Marii Alacoque. Udającym się na wypoczynek - słonecznych dni i miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. SZCZĘŚĆ BOŻE!