serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  XXXII Niedziela Zwykła - 10 listopad 2019 r.

  1. Przeżywamy listopad będący czasem pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Każdego dnia podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz do nawiedzania grobów zmarłych.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Chętnych do utworzenia nowej róży różańcowej zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii. Po Mszach św. zbiórka do puszek jako pomoc „Kościołowi w potrzebie”.
  3. W tym tygodniu przypada:
   - w poniedziałek - wspomn. św. Marcina z Tours, bpa;
   - we wtorek - wspomn. św. Jozafata, bpa i męczennika;
   - w środę - wspomn. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.;
   - w czwartek - comiesięczne nabożeństwo do św. Rity (rozpocznie się o godz. 17.00  modlitwą różańcową).
  1. W poniedziałek przeżywać będziemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w naszym kościele w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Natomiast Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w Koszycach Wielkich. Szczegóły na plakatach.
  2. We wtorek na Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, w ramach comiesięcznej celebracji.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 będzie tzw. Korowód Świętych. Prosimy, aby dzieci tego dnia przebrały za jakiegoś świętego. Prosimy także o nieco wcześniejsze przyjście do kościoła, aby można przygotować uroczyste wejście z relikwiami świętych. Tego dnia przypada także światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.
  4. Uczestników parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej prosimy o uzupełnianie danych i dokonywanie wpłaty (500 zł.) w terminie do 19 listopada br.
  5. Dziękujemy za składkę z okazji II niedzieli miesiąca przeznaczoną na parafialne inwestycje. Dopowiem, że istnieje także możliwość dokonywania wpłat na konto parafii – więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
  6. Jakiś czas temu kilka osób zasugerowało, aby zakupić do naszego kościoła obraz Jezusa Miłosiernego. Obraz już jest zakupiony i zawieszony - dziękujemy pewnej osobie, która ufundowała ten obraz. Dziękujemy też Panu Mirosławowi za wykonanie ram do obrazu.
  7. Wyrażamy także wdzięczność inne za prace wykonane w naszym kościele: wyczyszczenie kanałów grzewczych oraz za usługi elektryczne. Bóg zapłać.
  8. Podczas spotkań Rady Parafialnej, poruszana była parokrotnie kwestia dotycząca śpiewu podczas Mszy św., grania na organach a także instrumentu, którym obecnie dysponujemy. Trzeba zauważyć, że za instrument do grania służy nam zwykły keyboard, aczkolwiek estetycznie obudowany (kiedy patrzymy od strony ołtarza). Dopóki będzie taki instrument trudno oczekiwać efektownego grania. Jako parafia stajemy przed kupnem profesjonalnych organów (raczej nie piszczałkowych – gdyż są bardzo drogie) lecz elektronicznych. Orientacyjny koszt to ok. 12.000 zł. Rada Parafialna jest za kupnem organów i podniesieniem poziomu grania i śpiewu w naszym kościele. Dlatego przez najbliższe niedziele gromadzić będziemy fundusze na ten cel. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.
  9. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Zofii Dulęba, Beacie Brożek, Małgorzacie Świńczyk, Edycie Kuboń i Pawłowi Dulęba. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Monice i Zbigniewowi Trzop, Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda oraz pewnej osobie. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy katolickiej oraz słuchania różnego typu katechez na portalach ewangelizacyjnych. Zapraszamy także do obejrzenia filmu (granego w kinach) pt. „Nieplanowane”. Ukazuje on prawdziwą historię nawróconej dyrektorki kliniki aborcyjnej w Stanach Zjednoczonych.
  11. Informacje lokalne: Sołtys Wsi Koszyce Małe informuje, że IV rata podatku będzie odbierana 15 listopada w godz. 15.00 - 16.00 ul. Wolska 182 przy posesji p. Iwaniec oraz 16.30 - 18.00 w remizie OSP.
  12. Intencje mszalne…
  13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Nieba i orędownictwa Świętych Patronów. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.