VI Niedziela Wielkanocna - 9 maja 2021 r.

1. Trwa miesiąc maj będący czasem oddawania czci Matce Bożej słowami Litanii Loretańskiej.  Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.00 natomiast w pozostałe dni o godz. 18.00. Zachęcamy także do pielęgnowania pięknej tradycji śpiewania litanii przy kapliczkach. Pamiętajmy również o prośbie papieża Franciszka, aby miesiąc maj uczynić czasem szczególnie intensywnej modlitwy o ustanie pandemii.
  2. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno naszej świątyni, jej otoczenia oraz sprawowanej w kościele liturgii.
  3. W tym  tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje (tzw. dni krzyżowe). Wspólnie modlić się będziemy o dobre urodzaje, aby Bóg chronił uprawy i błogosławił pracy na roli. Tym razem będzie procesja wokół kościoła a zakończymy ją modlitwą przy krzyżu misyjnym.
    - w środę – obchodzi imieniny ks. Bogdan Kuta (z naszej wspólnoty zakonnej);  zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta;
    - w czwartek – wspomn. NMP z Fatimy; tego dnia przypada również nabożeństwo do św. Rity (zakończymy je błogosławieństwem róż); wieczorem o godz. 20.30 będzie odmawiany różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego - prosimy o przyniesienie świec (pamiętajmy o zabezpieczeniu świec przed woskiem).
    - w piątek – święto św. Macieja, Apostoła; tego dnia przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu (14 dzień miesiąca); nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Program adoracji jest zamieszczony w gablotce. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św. Z racji istniejących obostrzeń uroczystość ta będzie miała miejsce w dwóch grupach: o godz. 11.00 i 13.00. W imieniu dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin prosimy Was Drodzy Parafianie o przyjście do kościoła o innej porze (niż wspominane godziny 11.00 i 13.00). Tego dnia będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Zapraszamy.
  6. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Alicji Tadel, Barbarze Kras, Katarzynie Wódka i Sławomirowi Bałaszowiec. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziców dzieci przeżywających I Komunii św. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Dorocie i Janowi Król, Jadwidze i Adamowi Warchoł, Romanowi Borczuch, Ewelinie Smolak, Aleksandrowi Kędzior, Gizeli Korpackiej - Sołtys, pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy za podwożenie księdza do chorych na I piątek miesiąca: Danucie Baradziej i Marianowi Lazarowicz.
  8. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest tekst Litanii Loretańskiej, wzbogacony przez Papieża Franciszka nowymi wezwaniami.
  9. Drodzy Parafianie. W naszym życiu mają miejsce wydarzenia, które winny skłaniać nas do wdzięczności Bogu. Chciałbym tutaj wspomnieć o przypadającej w tym roku rocznicy święceń kapłańskich, które otrzymałem przed 25 laty, dnia 11 maja. Już dziś zapraszam Was do wspólnego wraz ze mną dziękczynienia za dar kapłaństwa. Takim dniem wdzięczności Bogu, zaplanowanym przez księży ze wspólnoty zakonnej będzie niedziela 30 maja.
  10. Informacje lokalne: Sołtys Koszyc Małych informuje, że II rata podatku odbierana będzie w sobotę (15.V) w godz. 9.00-11.00 w Remizie OSP.
  12. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi naszej Pani i Królowej, którą w szczególny sposób czcimy w obecnym miesiącu. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU

PODZIĘKOWANIE ZA PIERWSZY ODPUST
KU CZCI ŚW. MAŁGORZATY MARII ALACOQUE
Z PROŚBĄ O ODDALENIE PANDEMII I JEJ SKUTKÓW
ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA NASZYCH RODZIN

14 maja 2021 r.

9.00 – Msza św. rozpoczynająca naszą obecność przy Panu Jezusie
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Pierwsza Spowiedź dzieci klasy III
17.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
18.00 – Nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

Zapraszamy na adorację, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie. W obecnym czasie cenna jest możliwość modlitwy w małym (kameralnym) gronie. Zachętą do modlitwy niech będzie dla nas św. Małgorzata Maria Alacoque, która wiele godzin spędzała w kaplicy klasztornej, czerpiąc siły ze spotkania z Panem Jezusem.
Nasze modlitewne czuwanie wpisuje się w przeżywany obecnie rok duszpasterski, którego celem jest pobudzić nas do jeszcze większego umiłowania Eucharystii. Mamy doskonałą okazję do modlitwy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramentem i czerpania sił z tego spotkania. Warto przypomnieć, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)
„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie” (św. Jan Paweł II)