XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022r.

1. Przeżywamy II Niedzielę miesiąca, stąd modlimy się za budowniczych
    i dobrodziejów naszego Kościoła. Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10.00. Program adoracji jest zamieszczony
    w gablocie. Zechciejmy przyjść do Kościoła chociaż na chwilę osobistej modlitwy.
  3. Jutro przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, stąd po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msze św. odprawiane są wg porządku wakacyjnego (7.30, 10.00 i 16.30). O godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości.
  4. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - w środę – wsp. św. Jacka, prezbitera;
    - w sobotę – św. Bernarda, opata i dok. Kościoła;
  6. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Sławomirowi Bałaszowiec, Annie Banach, Bogumile Cieślikowskiej, Halinie Smosna. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Sylwii i Rafałowi Stochnal, Halinie i Romanowi Jasiak. Dziękujemy za dzisiejszą tacę, przeznaczoną na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. W kinach od 19.08. będzie można zobaczyć zrealizowany z niezwykłym rozmachem film fabularny Notre – Dame płonie. Zapraszamy na seans.
  8. Nasza Parafia organizuje 17.09.22r. jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii. Orientacyjny koszt: 70 zł
  9. W środę, 17 sierpnia wyrusza PPT na Jasną Górę. Radio RDN małopolska oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie transmitowały: Msze św. o godzinie 7.30 oraz Apel Jasnogórski o 20.30 a także przekazywały relacje z trasy pielgrzymki. W naszym kościele, w łączności z pielgrzymami odmawiany będzie różaniec o godz. 20.30.
  10. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza 15 sierpnia na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej do Woli Rzędzińskiej oraz 20 sierpnia do Zbylitowskiej Góry, gdzie odbędą się Dożynki Gminy Tarnów. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Roman Rybak. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego.
  13. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Maryi Wniebowziętej. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Ks. Bogusław Pociask SCJ