XII Niedziela Zwykła - 19 czerwca 2022 r.

1. Dziś przypada Diecezjalne Święto Rodziny - główne uroczystości mają miejsce w Starym Sączu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Włączamy się we wspólne dziękczynienie i modlitwę w intencji naszych rodzin.
  2. Przeżywamy „Oktawę Bożego Ciała” podczas której dziękujemy za obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Wyrażamy także wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za różnorakie zaangażowanie i świadectwo wiary. Tych, którzy chcieliby podarować dziewczynkom płatki kwiatów prosimy o przyniesienie ich do kościoła (przedsionka).
  3. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. (w dzień powszedni) o godz. 18.00 a następnie procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym - zachęcamy do licznego udziału; dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. W tym tygodniu możliwość spowiedzi będzie 15 min. przed Mszą św, natomiast w czwartek spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego od godziny 17.00.
    - we wtorek – wspomn. św. Alojzego Gonzagi, zak.;
    - w środę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
    - w czwartek – błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów; - w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – patronalne święto naszej Parafii a zarazem Zgromadzenia Księży Sercanów. To również dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Tego dnia przypada także zakończenie roku szkolnego – Msza św. dziękczynna o godz. 8.00; wieczorem Eucharystia o godz. 18.00 - po niej procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Postarajmy się, w miarę naszych możliwości zachować świąteczny charakter tego dnia. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
    - w sobotę – wspomn. Niepokalanego Serca Maryi; Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo (bez procesji).
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. dr Grzegorz Lechowicz (Wikariusz Biskupi do spraw zakonnych). Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i aktywnego włączenia się w procesję. Chcąc uzyskać odpust zupełny związany z tytułem parafii należy wypełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół obchodzący uroczystość odpustową, odmówić w nim Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… - jest to tzw. czyn odpustowy oraz spełnić zwykłe warunki tj. przystąpić do sakramentu pokuty, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św. Postarajmy się aby przed odpustem skorzystać z sakramentu pokuty.
  2. Decyzją Księdza Prowincjała z dniem 30 czerwca naszą wspólnotę zakonną opuszczają: ks. Damian Płatek i ks. Bogdan Kuta. W środę (29. VI) na Mszy św., o godz. 18.30 podziękujemy Księżom za ich posługę w naszej parafii.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje w niedzielę 10 lipca br. jednodniową pielgrzymkę do CZĘSTOCHOWY z okazji rocznicy powstania Radia Maryja. Informacje i zapisy tel. 668-989-258.
  4. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Annie i Sebastianowi Curyło, Sylwii Lewandowskiej, Łukaszowi Kurek i Monice Moryl. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Genowefie i Zygmuntowi Baradziej, Danucie Cholewiak, Janinie Bałaskiej, mieszkańcom ul. Prostopadłej i Cichej. Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech dobra lektura i wartościowe programy przyczynią się do ubogacenia naszej wiary.
  7. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Serca Maryi. Niech w przeżywaniu naszej codzienności wspiera nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!