Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 5 czerwca 2022 r.

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego (nazywaną Zielonymi Świątkami). Uświadamiamy sobie ważną rolę, jak Duch Św. spełnia w naszym chrześcijańskim życiu i dążeniu do nieba. Dzisiaj, za odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświecającej, Komunia św. itd.) Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  2. Dziś w Parafii pw. Ducha Św. w Rzuchowej uroczystość odpustowa.
  3. Przeżywamy miesiąc poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są: w niedzielę o godz. 16.00 a w dni powszednie o 18.00. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania litanii w rodzinach.
    - w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła;
    - we wtorek – wspomn. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.
    - w środę – wspomn. św. Jadwigi Królowej;
    - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; także  modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. Rity (rozpocznie się nabożeństwem  ku czci NSPJ o godz. 18.00) zachęcamy do składania próśb na nabożeństwo
    - w sobotę – wspomn. św. Barnaby, Apostoła.
  5. Za tydzień (12.VI) przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Św., która kończy czas tzw. Komunii Wielkanocnej do której wierzący zobowiązani są przykazaniem kościelnym. Jeżeli ktoś nie wypełnił jeszcze tego obowiązku może to uczynić w tym tygodniu – spowiedź w czasie nabożeństwa czerwcowego.
  6. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Z racji II niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje; planowana jest także zbiórka do puszek na UPJP II w Tarnowie i Krakowie
  7. W środę 8 czerwca o godz. 16.00 będzie w naszym kościele spotkanie uczniów kl. VII i ich rodziców z wizytatorem dekanalnym, który przeprowadzi egzamin z wiedzy religijnej w ramach przygotowania do bierzmowania.
  8. W związku ze zbliżającym się nabożeństwem fatimskim proponujemy, aby w poniedziałek (13.VI) chętne dzieci przyszły do kościoła (na godz. 20.30) przebrane za pastuszków z Fatimy: Łucję, Hiacyntę lub Franciszka. Zachęcamy rodziców do przygotowania dzieciom odpowiednie stroju (podobnie jak to było w przypadku korowodu świętych).
  9. We wtorek 14 czerwca br. w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Wyjazd młodzieży kl. VIII z parkingu o godz. 8.30. Więcej informacji przekaże ks. Dariusz.
  10. Z okazji Bożego Ciała zamierzamy wykonać, w naszym kościele dywan z żywych kwiatów. Już dziś zwracamy się z prośbą o ofiarowanie na ten cel różnego rodzaju kwiatów ogrodowych lub polnych (prosimy, aby poszczególne kolory płatków kwiatowych były złożone osobno). Termin przynoszenia kwiatów: wtorek (14 czerwca).
  11. Ponawiamy zachętę, aby w czasie zbliżających się wakacji skorzystać (z proponowanych przez portale katolickie) rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek. Zachęcamy także do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie w dniach: 27.VI – 2. VII br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz u ks. Dariusza.
  12. Dziękujemy tym, którzy wozili księdza do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać.
  13. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Bernadecie Smosna, Alinie Smosna, Anecie Lisowskiej-Szwec i Annie Ordowskiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Małgorzacie i Jackowi Klimek i pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  14. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W Gościu Niedzielnym jest dodatek – płyta CD z kolejnymi Księgami Pisma św.
  16. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy błogosławieństwa Najświętszego Serca Pana Jezusa, obfitych darów Ducha Św. i opieki Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!