VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie - 29 maja 2022 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która wskazuje na niebo jako cel naszych dążeń. We wspólnocie diecezjalnej przeżywamy niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy. W liturgii trwa nowenna do Ducha Św.
    - we wtorek – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny; tego dnia nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.00 a po nim Msza św. (czyli o 17.30)
    - w środę – wspomn. św. Justyna, męcz.; po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych; także spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym).
    - w I czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne; adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00;
    - w piątek – wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; również przypada I piątek miesiąca - wynagradzamy za grzechy NSPJ i wpieramy misje św.; odwiedziny chorych od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. wikariusza) i piątek (z rejonu ks. proboszcza); okazja do spowiedzi od 16.00. Msza o godz. 17.00 i 18.30.
    - w I sobotę – wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia; o godz. 18.00 odmówimy różaniec w intencji naszych rodzin). Wspólnota Męskiego Różańca zaprasza mężczyzn do kościoła pw. Św. Rodziny w Tarnowie, gdzie o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. a następnie wyruszy procesja różańcowa (w kierunku katedry).
    - w niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Św.
  3. W czwartek o godz. 19.00 obędzie się spotkanie zelatorów i innych odpowiedzialnych za poszczególne grupy istniejące w naszej parafii (spotkanie w domu zakonnym). Prosimy o przybycie odpowiedzialnych za grupy bądź ich zastępców.
  4. Dobiega końca miesiąc maj, stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie majowym, za śpiew litanii przy kapliczkach i w domach przy ołtarzykach rodzinnych. W rozpoczynającym się miesiącu czerwcu zachęcamy do oddawania czci NSPJ.
  5. W środę 8 czerwca o godz. 16.00 będzie w naszym kościele spotkanie uczniów kl. VII i ich rodziców z wizytatorem dekanalnym ks. dr Jackiem Nowakiem, który przeprowadzi egzamin z wiedzy religijnej w ramach przygotowania do bierzmowania.
  6. Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną udamy się na ul. Źródlaną. Ołtarze usytuowane będą:
    - przy Remizie OSP – mieszkańcy ul. Oświatowej i Skalnej;
    - przy posesji p. Jasiaków – mieszkańcy ul. Źródlanej;
    - przy posesji p. Golonków – mieszkańcy ul. Cichej i Prostopadłej;
    - przy posesji p. Kurek – mieszkańcy ul. Lipowej i Brzozowej i Pracy.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich.
  8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Lucynie Kowal, Monice Szatko, Agnieszce Szatko, Agacie Szatko i Marzenie Sroka. Bóg zapłać.
  9. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza na Gminny Dzień Dziecka połączony z dniem Mamy i Taty do Koszyc Małych, w najbliższy wtorek (31 maja) na godz. 14.00 (boisko LKS). W programie mnóstwo atrakcji dla wszystkich. O godz. 18.00 koncert Sary James, o godz. 19.00 gwiazdy disco polo – Kordiana. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  11. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy opieki Bożego Serca i obfitych darów Ducha św. Wszelkich łask życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu czerwcu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Najmłodszym z okazji Dnia Dziecka duchowego wzrostu i wiele radości. SZCZĘŚĆ BOŻE!