V Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022 r.

1. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 dzieci klasy III przeżywać będą uroczystość Pierwszej Komunii św. (tekst błogosławieństwa dziecka przed wyjściem do kościoła); dziś dodatkowa Msza św. o godz. 14.30. Przez kolejne dni tzw. „Białego Tygodnia” dzieci wraz z rodzicami wyrażać będą wdzięczność Bogu za dar Eucharystii, uczestnicząc w nabożeństwie majowym (godz. 18.00) i Mszy św. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa majowego jest okazja do spowiedzi (zachęcamy do sakramentu pokuty szczególnie te osoby, które nie były jeszcze do spowiedzi wielkanocnej).
    - w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. patrona Polski;
  3. W sobotę 21 maja o godz. 12.00 - w obecności Ks. Biskupa Andrzeja Jeża przeżywać będziemy jubileusz 50. lecia obecności Księży Sercanów w Koszycach Małych - zapraszamy do licznego udziału w tej Eucharystii. W przyszłą niedzielę 22 maja o godz. 11.00 dzieci kl. IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św.
  4. Pragnę wyrazić wdzięczność ks. Dariuszowi i rodzicom za przygotowanie dzieci do I Komunii św, także za złożony dla parafii „dar ołtarza” (ornat w kolorze białym) oraz za przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na dzisiejszą uroczystość. Dziękujmy również za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Annie i Stanisławowi Nytko, Elżbiecie i Józefowi Ślęzak, Jadwidze i Adamowi Warchoł, Franciszce i Zdzisławowi Wójcik, Alinie i Kazimierzowi Smosna, Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.
  5. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. Polecamy również modlitwę ze Słowem Bożym metodą Lectio Divina. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego.
  6. Rycerstwo Niepokalanej w Koszycach Wielkich organizuje dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę/niedzielę, 4-5 czerwca br. W programie także Jasna Góra, Licheń, Gniezno, Zduńska Wola i Gidle. Szacunkowy koszt wynosi 280 zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, obiadokolacja i nocleg. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej - wstępnie można zgłosić się telefonicznie - kom. 535 222 500. Osoby niepełnoletnie mogą jechać tylko z opieką osoby dorosłej.
  7. Intencje mszalne
  8. Radujemy się dziś wraz z dziećmi, które po raz pierwszy, w pełny sposób uczestniczyły we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w Komunii św. Niech to wydarzenie będzie dla dzieci oraz ich rodzin źródłem autentycznej radości. Także wszystkim przybyłym do naszej świątyni życzymy, by Chrystus obecny w Eucharystii obdarzał Was hojnie swym błogosławieństwem. SZCZĘŚĆ BOŻE!

BIAŁY  TYDZIEŃ - Dni wdzięczności za Pierwszą Komunię Świętą

Dzieci klasy III wraz z rodzicami i krewnymi dziękują Panu Bogu za Pierwszą Komunię św. Każdego dnia przychodzą w strojach komunijnych na nabożeństwo majowe (godz. 18.00) i Mszę św. (godz. 18.30). Wyjątkiem będzie sobota (godz. 12.00). W liturgię zaangażowane będą dzieci i rodzice (czytanie, psalm i procesja z darami). Pomocą w przygotowaniu czytań mszalnych jest strona mateusz.pl » czytania na każdy dzień

Każdy dzień charakteryzował się będzie czymś szczególnym.

• Poniedziałek - poświęcenie i rozdanie obrazków (upamiętniających dzień I Komunii św.); także poświęcenia dewocjonaliów jakie dzieci otrzymały (medalików, różańców, obrazów, figurek itd.); święte obrazy - ich rola
  • Wtorek - zachęta do przyjaźni z P. Jezusem - przyrzeczenia abstynenckie; propozycja angażowania się dzieci i rodziców w grupy działające w parafii (np. ministranci, schola, a dla rodziców?)
  • Środa - ofiarowanie dzieci Najświętszej Maryi Pannie; także dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, chrzestnym, katechetom i nauczycielom; podziękowanie za przygotowanie uroczystości I Komunii św.
  • Czwartek - dzień szczególnej wdzięczności za Eucharystię połączony z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; modlitwa za dzieci z terenów misyjnych; składanie daru dzieci na cele misyjne.
  • Piątek - zawierzenie dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; zachęta do odprawienia pierwszych piątków miesiąca: spowiedzi i Komunii św., troska o przyjaźń z Panem Jezusem (modlitwa, czytanie Pisma św.)
  • Sobota – udział we Mszy św. o godz. 12.00 sprawowanej przez Ks. Bpa Andrzeja Jeża; wyrażenie wdzięczności Bogu za jego hojne dary.

Tak czekałem na tę chwilę, by usłyszeć: głos Twój Panie. W sercu mam radości tyle, miłość Twa wypełnia mnie.
Uroczysty Dzień Komunii jest największą mą radością. Jezus żywy w moim sercu dziś objawił Miłość swą.