III Niedziela Wielkiego Postu- 20 marca 2022 r.

1.  Przeżywamy Wielki Post będący okazją do: rozważania Męki Pańskiej, refleksji nad życiem, pokuty i nawrócenia. Ponawiamy prośbę o modlitwę w intencji Rekolekcji Wielkopostnych, które rozpoczniemy w niedzielę 3 kwietnia. Program rekolekcji jest zamieszczony w gablocie.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, w którym przygotowujemy się do uroczystości Zwiastowania Pańskiego – przypadającej w piątek. To zarazem dzień podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą (przez dziewięć miesięcy) dziecka w łonie matki, zagrożonego aborcją. Osoby chcące włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji proszone są o wypełnienie deklaracji, która następnie będzie złożona w piątek podczas Mszy św. Więcej informacji na temat Duchowej Adopcji można znaleźć w broszurkach znajdujących się na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
  3. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Droga Krzyżowa po rannej Mszy św. (tzn. 9.00) oraz o godz. 16.00 i 17.00. O godz. 17.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. O. Pio (rozpoczniemy je Drogą Krzyżową). W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45.
  4. Rozprowadzamy baranki wielkanocne (w zakrystii są także duże baranki) i paschaliki – tzn. świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne i palmy wykonane przez panie z Ukrainy, przy współpracy z Klubem Seniora – dochód ze sprzedaży palm jest wsparciem dla uchodźców.
  5. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Beacie Brożek, Marcie Radlińskiej, Małgorzacie Świńczyk i Annie Frysztak. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Gizeli Korpackiej – Sołtys, Marcie i Robertowi Oruba. Bóg zapłać.
  6. Dziękujemy za ofiary na tacę; składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na opłatę ogrzewania kościoła (w ostatnim czasie wyniosła ona ponad 7 tysięcy zł.)
  7. Dziękujemy również za wszelką pomoc okazaną ofiarom wojny na Ukrainie i w dalszym ciągu o nią prosimy. Zachęcamy także do wytrwałej modlitwy o ustanie walk i pokój na Ukrainie.
  8. Z posługi organisty w naszej parafii zrezygnował Pan Michał Kufrasa, podejmując pracę z jednej tarnowskich parafii. Panu Michałowi wyrażamy wdzięczność za ubogacanie swoim muzycznym talentem modlitewnych spotkań w naszym kościele. Sprawę poszukiwania nowego organisty polecamy Waszej modlitwie i wstawiennictwu św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego.
  9. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania rozgłośni katolickich; polecamy: Lectio Divina. Czcicielom św. O. Pio polecamy wydanie książkowe „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł. (poświęcone św. O. Pio).
  10. Informacje lokalne: Wodociągi Miejskie informują, że z powodu pilnych prac na sieci wodociągowej w poniedziałek 21 marca na terenie Koszyc Małych mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w godzinach 8.00-18.00.
  11. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej w nowotworzonych batalionach lekkiej piechoty na terenie województwa małopolskiego. Więcej informacji na stronie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie.
  12. Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej ogłasza nabór na bezpłatne warsztaty muzyczne, które rozpoczną się 2 kwietnia. Istnieje możliwość nauczenia się gry na instrumencie oraz wypożyczenia instrumentu muzycznego. Więcej informacji na stronie internetowej Orkiestry Dętej.
  14. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie wspiera nas opieka św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

ZAPISANI W SERCU JEZUSA

Rekolekcje Wielkopostne z osobistym poświęceniem się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w obecności relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Małgorzaty Marii Alacoque w Koszycach Małych,
3-6 kwietnia 2022 r.

Niedziela, 3 kwietnia Jesteśmy stworzeni z Miłości.
Hymnem do Ducha Świętego rozpoczynamy rekolekcje podczas każdej Mszy św.

7.30 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
9.15 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
11.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
15.45 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
16.40 Msza św. bez nauki

Poniedziałek, 4 kwietnia Miłość zraniona. Przebite Serce Jezusa początkiem Kościoła.
|Po każdej Mszy św. błogosławieństwo indywidualne relikwiarzem św. Małgorzaty Marii Alacoque 15 min przed każdą Mszą św. koronka do Najświętszego Serca Jezusowego, 30 min. przed Mszą św. spowiedź

9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Serca Pana Jezusa
18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Nauka dla małżonków i rodziców
20.30 Wieczór maryjny (różaniec, Apel Jasnogórski)

Wtorek, 5 kwietnia Jak kochać Boga i człowieka?

Dzień spowiedzi: 8.30 - 9.30; 11.30 - 12.30; 15.00 - 18.00 (przerwa: 16.30 - 17.00)

Po każdej Mszy św. nabożeństwo wynagrodzenia Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata.
15 min przed każdą Mszą św. koronka do Najświętszego Serca Jezusowego,

9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
11.30 Spowiedź św. dla dzieci Szkoły Podstawowej
18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
20.30 Wieczór maryjny (różaniec, Apel Jasnogórski)

Środa, 6 kwietnia Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Podczas każdej Mszy św. chętni będą składać akt osobistego oddania.

9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich. Błogosławieństwo rekolekcyjne.
17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Serca Pana Jezusa
18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Błogosławieństwo rekolekcyjne.