I Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2022 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Staramy się przeżywać te dni w łasce uświecającej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od 3 – 6 kwietnia br. a poprowadzi je ks. Damian Płatek SCJ.
  2. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity, zaczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.00.
  3. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
    - w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 i o 17.00. Prosimy o udział w nabożeństwie przygotowujących się do sakramentów św. (dzieci kl. III i młodzież kl. VII i VIII).
    - w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Udział we wspomnianych nabożeństwach daje możliwość zyskania odpustu. Podczas Gorzkich Żali można będzie złożyć ofiarę na wielkanocny wystrój kościoła.
  4. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  5. Zapraszamy ludzi młodych na Sercańskie Czuwanie Młodzieży, które odbędzie się z 12/13 marca na Świętym Krzyżu. Informacje i zapisy u ks. Dariusza.
  6. Trwa miesiąc poświęcony św. Józefowi i w związku z tym pragniemy w parafii naszej założyć Różę Żywego Różańca im. św. Józefa. Prosimy o zgłoszenie się 20 mężczyzn, którzy mają nabożeństwo do św. Józefa.
  7. Od dziś zaczynany rozprowadzanie baranków wielkanocnych (w zakrystii są także duże baranki) i paschalików – tzn. świec na stół wielkanocny w cenie 7 zł. Zostały one wyłożone pod chórem - prosimy o przygotowanie drobnych pieniędzy i samoobsługę.
  8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Agacie Ślęzak, Marcie Jedynak, Władysławie Stefańskiej i Annie Podstawskiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Zbigniewowi Tatar i Michalinie Skórka, Władysławowi Cyrek, Urszuli i Bolesławowi Ryczek, Adeli Kajmowicz, pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  9. Składamy podziękowanie za ofiary złożone w minionym tygodniu: w niedzielę na budowę kościoła pw. św. Br. Alberta w Kaliszu (raz w roku parafie prowadzone przez Księży Sercanów wspierają budowę kościoła w Kaliszu organizując zbiórkę pieniędzy); w środę popielcową na cele charytatywne realizowane przez Tarnowską Caritas a także ofiary do puszki w ramach pomocy Ukrainie - zgodnie z apelem Księdza Biskupa.
  10. Dziękujemy również za wszelką pomoc jakiej doświadczyliśmy od Was w związku z przyjęciem uchodźców z Ukrainy do domu zakonnego. W dalszym ciągu istnieje możliwość ofiarowania żywności długoterminowej, środków czystości, środków higieny osobistej itd., które odbierane będą we wtorki i czwartki w godz. 17.00-19.00 w świetlicy - w dolnym kościele (wejście z tyłu kościoła). Osoby pełniące dyżur będą dysponowały listą aktualnie potrzebnych artykułów spożywczych bądź innych (gdyby ktoś chciał je zakupić). Przyjmowanie darów będzie miało miejsce także w remizie OSP od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-19.00. Istnieje także możliwość wsparcia pobytu uchodźców poprzez złożenia pieniędzy do skarbony w kościele (pod figurą św. Antoniego).
  11. Niech bolesne doświadczenia jakie obecnie przeżywamy mobilizują nas do gorliwej modlitwy zarówno w kościele jak i w naszych rodzinach. W dalszym ciągu modlimy się na różańcu w kościele o godz. 20.30 - nie tylko o ustanie pandemii ale także o pokój na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i na świecie.
  12. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W Gościu Niedzielnym jest dodatek – płyta CD z Księgami Pisma św.
  13. Informacje lokalne: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich informuje, iż prowadzone są zapisy dzieci do klasy pierwszej i przedszkola. Szczegółowe informacje na stronie szkoły.
  14. Zarząd OSP w Koszycach Małych zaprasza wszystkich zainteresowanych na walne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 12 marca o godz. 17.00 w remizie OSP
  16. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Natomiast Paniom z okazji przypadającego we wtorek Dnia Kobiet życzymy opieki Matki Najświętszej i wszelkiej pomyślności. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!