XXI Niedziela Zwykła - 22 sierpnia 2021 r.

1.  Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30; podobnie będzie również w przyszłą niedzielę tj. 29.VIII). O godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości.
  2. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Już dziś zachęcamy do sakramentu pokuty (szczególnie dzieci i młodzież) z racji rozpoczynającego się niebawem roku szkolnego. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek nabożeństwo do św. O. Pio (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00 a zakończy indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem).
    - we wtorek – święto św. Bartłomieja, Ap.;
    - w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00;
    - w piątek – wspomn. św. Moniki;
    - w sobotę – wspomn. św. Augustyna, bp. dok. Kośc.
  4. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Radio RDN małopolska oraz telewizja pielgrzymkowa codziennie transmitują: Msze św. o godzinie 7.30 oraz Apel Jasnogórski o 20.30 a także przekazują relacje z trasy pielgrzymki. W naszym kościele, w łączności z pielgrzymami odmawiany jest różaniec o godz. 20.30.
  5. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Dorocie Ziewacz, Agnieszce Witkowskiej, Agnieszce Hudy i Halinie Śmiertka. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Halinie i Romanowi Jasiak, Zofii i Waldemarowi Kupczyk. Bóg zapłać.
  6. Dobiega końca kolejka dotycząca sprzątania naszego kościoła (obecnie o świątynię troszczą się rodziny z ulicy Szkolnej a wkrótce będą to rodziny z ul. Skalnej). Pragnę wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy przez kolejne miesiące włączali się w sprzątanie naszego kościoła i dalej o to proszę (tak jak dotychczas po cztery osoby). Dziękuję również tym, którzy z racji wieku czy innych niedogodności - nie mogąc zaangażować się osobiście - poprosili kogoś o zastępstwo za siebie (informacje o paniach chętnych do zastępstwa są podane w gablotce). Przy okazji dziękuję za wszelkie prace na terenie wokół kościoła (koszenie trawy, przycinanie drzew i krzewów, usuwanie chwastów między kwiatami i na kostce brukowej, podlewanie kwiatów itd.) Dziękuję za każdy przejaw dobroci i troski o wspólne dobro. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich, aby pogłębiać swoją wiarę bądź rozwiewać wątpliwości.
  9. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. SZCZĘŚĆ BOŻE!