Nie przyjmujcie bierzmowania nadaremnie

Przez posługę bp. Leszka Leszkiewicza swoiste zesłanie Ducha Świętego na młodzież miało miejsce w kościele w Koszycach Wielkich.

Zapraszamy do galerii gosc.pl

W środę 27 kwietnia w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich Ks. Bp Leszek Leszkiewicz udzielił Sakramentu Bierzmowania zebranej tam młodzieży, w tym także naszej parafii. W czasie sprawowanej Eucharystii Ks. Biskup wraz z kapłanami prosili Pana Boga aby Duch Święty zstąpił na młodych ludzi, umacniając ich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. W koszyckim Wieczerniku mocno wybrzmiały słowa aby sakramentu bierzmowania nie przyjmować nadaremnie.

Do tego ważnego dnia, jakim jest przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzież przygotowywała się już od dłuższego czasu pod przewodnictwem katechety księdza Dariusza. To formowanie serc i umysłów młodych ludzi dokonywało się na katechezie, podczas systematycznych spotkań - celebracji liturgicznych, comiesięcznej spowiedzi itd. Niewątpliwie miejscem ze wszech miar najważniejszym, którego w procesie wychowawczym nie można pominąć jest dom rodzinny i chrześcijańska postawa rodziców – domowy Kościół. W przekazywanie wiary włączyli się także należący do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży: Angelika, Adam i Piotr prowadząc spotkania formacyjne (zgodnie z wytycznymi Wydziału Katechetycznego). Przyjęcie sakramentu bierzmowania poprzedziło modlitewne przygotowanie połączone z sakramentem pokuty i pojednania.

We wspomnianej uroczystości brali udział świadkowie sakramentu wybrani przez kandydatów do bierzmowania, rodzice i krewni młodzieży, którzy nie tylko obecnością ale przede wszystkim modlitwą i przyjętą w ich intencji Komunią św. wspierali młodych ludzi - synów i córki.

Życzymy naszej młodzieży, by z pomocą łaski Bożej trwali w tym, co wyrazili w dniu przyjęcia Sakramentu Bierzmowanie: "Pragniemy, aby Duch Święty umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad". Życzymy, aby na miarę swoich możliwości byli Apostołami Pana Jezusa w rodzinie, w szkole, wśród kolegów i koleżanek. Natomiast rodzicom, nauczycielom i katechetom – niech będą mile zaskoczeni szlachetną postawą swoich podopiecznych.

Nie przyjmujcie bierzmowania nadaremnie