II Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2022 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dzień szczególnej łaskawości miłującego nas Boga. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do 16.30. Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najśw. Sakramentem można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy także do nawiedzenia kościoła w Rzuchowej gdzie ma dziś miejsce uroczystość odpustowa.
  2. Druga Niedziela Wielkanocy jest patronalnym świętem Caritas a także dniem rozpoczynającym Tydzień Miłosierdzia; przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz Caritas. W związku z planowanym transporterem darów na Ukrainę prosimy o ofiarowanie żywności długoterminowej, środków czystości, środków higieny osobistej itd., które odbierane będą we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.00 w świetlicy - w dolnym kościele (wejście z tyłu kościoła).
    - w poniedziałek - święto  św. Marka Ew.;
    - we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski;
    - w piątek - święto  św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc., patronki Europy;
    - w sobotę - rozpoczęcie nabożeństw majowych, które w polskiej tradycji mają szczególne znaczenie – są okazją do składania hołdu Maryi poprzez wspólny śpiew Litanii loretańskiej. W dzień powszedni nabożeństwo majowe o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.00. Zachęcamy także do śpiewania litanii przy kapliczkach oraz w domach. W sobotę rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława ze Szczepanowa;
  1. Msze św. w dzień powszedni o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W środę (27.IV) w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich o godz. 18.00 młodzież klasy VIII otrzyma sakrament bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, aby w swoim życiu kierowała się natchnieniami Ducha Świętego. Nabożeństwo (w naszym kościele) dla młodzieży kl. VIII oraz ich rodziców w poniedziałek i wtorek na godz. 19.15 (obecność młodzieży obowiązkowa; prosimy o przyniesienie indeksów).
  3. W przyszłą niedzielę ulicami naszej parafii odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła. Modlitewne spotkanie rozpoczniemy i zakończymy przy kapliczce obok Remizy OSP. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, przynieśmy ze sobą świece.
  4. W sobotę (30 kwietnia) Akcja Katolicka z Parafii w Rzuchowej organizuje jednodniową pielgrzymkę do Strachocina - miejsce urodzenia św. Andrzeja Boboli. Więcej informacji w gablotce (p. Małgorzata tel. 518-774-651 lub p. Zofia 784-433-329).
  5. W sobotę 21 maja świętować będziemy jubileusz 50-lecia obecności Księży Sercanów w Koszycach Małych. O godz. 12.00 Jubileuszowa Eucharystia, której przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Biskup Andrzej Jeż. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  6. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Stanisławowi Bąk, Helenie Kudroń, Romanowi Borczuch i Barbarze Borczuch. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Agnieszce i Pawłowi Szarek, Barbarze i Janowi Gołąbek, Annie i Janowi Frysztak, Beacie i Wiesławowi Tryba, Zofii Ćwik, Marii Sołtys i pewnej anonimowej rodzinie. Dziękujemy również za dzisiejszą tacę. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej. W Gościu Niedzielnym są ciekawe artykuły m.in. o św. Faustynie apostołce Bożego Miłosierdzia.
  9. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana. Niech Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo św. Faustyny umacnia nas w pełnieniu dzieł miłosierdzia. Szczęść Boże!