Wielki Czwartek

Wielki Czwartek, który rozpoczyna Triduum Paschalne przenosi nas do Wieczernika gdzie Pan Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Dzień ten daje nam szczególną okazję do wyrażenia wdzięczności Bogu za sakramenty św. ustanowione w Wielki Czwartek i Jego nieustanną obecność w Eucharystii.

W godzinach porannych nie było Mszy św. w naszym kościele. Przywilej sprawowania Eucharystii w takim dniu mają jedynie kościoły katedralne. Podczas Mszy Krzyżma w katedrze tarnowskiej zostały poświęcone oleje święte, używane do sakramentów św.
Wieczorem w naszej świątyni o godz. 18:00 sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył ksiądz Damian Płatek SCJ. Po Mszy św. przeniesiono Najświętszy Sakrament do kaplicy adoracji. Czasem szczególnej modlitwy i łączności z cierpiącym Zbawicielem była "Godzina Święta", której przewodniczył ks. proboszcz.
Warto nadmienić, że Wielki Czwartek jest okazją do wyrażenia wdzięczności kapłanom za ich posługę - wszak to również dzień ustanowienia Kapłaństwa. Wdzięczność wobec kapłanów została wyrażona na początku Mszy św. a uczynili to przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wielki Czwartek