IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022 r.

1. Przeżywamy niedzielę zwaną LAETARE, zachęcającą nas do radości, gdyż coraz bliższe jest nasze odkupienie, jakiego dokonał Pan Jezus przez śmierć krzyżową. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy a poprowadzi je ks. Damiana Płatek SCJ. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji. Program tych dni jest wywieszony w gablocie.
  2. Przeżywamy czas pełen niepokoju, spowodowany trwającą wojną na Ukrainie. Prosimy o gorliwą modlitwę w naszych rodzinach, także o udział w Adoracji Najśw. Sakramentu i Mszy św., aby przepraszać Boga za grzechy, prosić o miłosierdzie oraz tak potrzebny światu pokój. Zachęcamy również do angażowania się w różnorakie formy pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.
    - w I piątek miesiąca - wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy i wspieramy misje św. Droga Krzyżowa o godz. 15.45 (z racji I piątku) i 17.00. Msza św. ok. 16.15 (po Drodze Krzyżowej) i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. wikariusza) i w piątek (z rejonu ks. proboszcza);
    - w I sobotę miesiąca - wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I – sobotnia; o godz. 17.00 modlitwa różańcowa);
    - w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych także młodzież i dzieci.
  4. Zapraszamy mężczyzn do Róży Żywego Różańca im. św. Józefa jaką pragniemy założyć w naszej parafii a także do udziału w procesji różańcowej ulicami Tarnowa w I sobotę kwietnia – rozpoczęcie w kościele pw. św. Rodziny o godz. 8.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.
  5. Zapraszamy do udziału Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w Rzuchowej 8 kwietnia br. Mszą św. o godz. 20.00. Udział w tego typu nabożeństwie to połączenie wysiłku fizycznego z okazją do modlitwy i przemyśleń. Więcej informacji na plakatach.
  6. Rozprowadzamy baranki wielkanocne i paschaliki – tzn. świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne i palmy wykonane przez panie z Ukrainy – dochód ze sprzedaży palm jest  wsparciem dla uchodźców.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Zofii Ćwik, Teresie Plata, Agnieszce Szarek i Karolinie Wodzińskiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Kazimierze Nawrockiej, Annie i Markowi Cisowskim, Marii Soboń. Bóg zapłać.
  8. Składamy podziękowanie za dzisiejsza składkę przeznaczoną na opłatę ogrzewania naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania rozgłośni katolickich. Ministranci rozprowadzają wydanie książkowe „Gościa Niedzielnego” poświęcone św. O. Pio - w cenie 10 zł. W zakrystii jest do odebrania czasopismo „Królowa Różańca Świętego”
  11. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie wspiera nas orędownictwo Matki Bożej Bolesnej i opieka św. Józefa. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

ZAPISANI W SERCU JEZUSA

Rekolekcje z osobistym poświęceniem się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
w obecności relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Małgorzaty Marii Alacoque
w Koszycach Małych, 3-6 kwietnia 2022 r.

Niedziela, 3 kwietnia Jesteśmy stworzeni z Miłości.
Hymnem do Ducha Świętego rozpoczynamy rekolekcje podczas każdej Mszy św.
7.30 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
9.15 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
11.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
15.45 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
16.40 Msza św. bez nauki

Poniedziałek, 4 kwietnia Miłość zraniona. Przebite Serce Jezusa początkiem Kościoła.
Po każdej Mszy św. błogosławieństwo indywidualne relikwiarzem św. Małgorzaty Marii Alacoque
15 min przed każdą Mszą św. koronka do Najświętszego Serca Jezusowego, 30 min. przed Mszą św. spowiedź
9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Serca Pana Jezusa
18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Nauka dla małżonków i rodziców
20.30 Wieczór maryjny (różaniec, Apel Jasnogórski)

Wtorek, 5 kwietnia Jak kochać Boga i człowieka?
Dzień spowiedzi: 8.30 - 9.30; 11.30 - 12.30; 15.00 - 18.00 (przerwa: 16.30 - 17.00)
Po każdej Mszy św. nabożeństwo wynagrodzenia Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata
.
15 min przed każdą Mszą św. koronka do Najświętszego Serca Jezusowego,
9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich
11.30 Spowiedź św. dla dzieci Szkoły Podstawowej
18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
20.30 Wieczór maryjny (różaniec, Apel Jasnogórski)

Środa, 6 kwietnia Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Podczas każdej Mszy św. chętni będą składać akt osobistego oddania.
9.00 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich. Błogosławieństwo rekolekcyjne.
17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Serca Pana Jezusa
18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Błogosławieństwo rekolekcyjne.