VII Niedziela Zwykła - 20 lutego 2022 r.

1. Mając na uwadze powagę sytuacji w naszej części Europy, Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą, aby we wszystkich kościołach naszej diecezji modlić się w czasie Mszy świętych w intencji pokoju na Ukrainie, odśpiewując suplikacje.
  2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne (z III tygodnia psałterza). Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  3. W poprzednią niedzielę, w naszym kościele miała miejsce modlitwa w intencji małżonków. Informacje o tym wydarzeniu znajdziemy w elektronicznym wydaniu Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.
  4. Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek nabożeństwo do św. O. Pio (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.00 a zakończy błogosławieństwem indywidualnym Najśw. Sakramentem); zachęcamy do składania próśb - także poprzez stronę internetową naszej parafii.
  5. Trwa miesiąc luty poświęcony modlitwie za konających. Kościół przypomina wierzącym o duszy nieśmiertelnej i zachęca do troski o swoje i innych zbawienie; cenne jest także zyskiwanie odpustu.
    - we wtorek – święto Katedry św. Piotra, Ap.; możliwość zyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie kościoła katedralnego w Tarnowie oraz pobożne odmówienie modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga
    - w środę – wspomn. św. Polikarpa, bp. i męcz.;
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszej parafii zaczniemy Triduum Eucharystyczne przed Środą Popielcową tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. W statutach IV Synodu Diecezji Tarnowskiej jest zachęta, aby przed Popielcem urządzać, przez trzy kolejne dni (bądź przez trzy niedziele) ekspiacyjną adorację Najśw. Sakramentu. W związku z tym o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy św. (do godz. 16.30)
  8. Także w przyszłą niedzielę, w naszej parafii gościć będziemy ks. Krzysztofa Satołę SCJ, z nowopowstałej parafii pw. św. Br. Alberta w Kaliszu; ks. Krzysztof będzie głosił kazania i zbierał pieniądze na budowę kościoła.
  9. W środę podczas Mszy św. zostaną wręczone książeczki do modlitwy dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Natomiast w czwartek po Mszy św. będzie Celebracja dla młodzieży kl. VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (spotkanie z rodzicami w kościele).
  10. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy uczestniczyli w całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu jaka miała miejsce 14 lutego.
  11. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej (także w wersji elektronicznej czyli e-wydanie) oraz słuchania i oglądania rozgłośni katolickich; polecamy również Aplikację Biblia dla dzieci, Biblię rymowaną, której autorem jest Romcio Tomcio a także portal z religijnymi filmami dla dzieci https://vod.promyczek.pl/ . W zakrystii jest do odebrania czasopismo: „Czas Serca” i „Królowa Różańca Świętego”.
  12. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Marii Baradziej, Monice Trzop, Anecie Cebula, Barbarze i Jackowi Janiga. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Irenie i Józefowi Ciosek, Bogumile i Markowi Cieślikowskim. Bóg zapłać.
  13. Informacje lokalne: W nocy z piątku na sobotę (25/26) lutego w parafii pw. św. Rodziny w Tarnowie będzie czuwanie pod hasłem: „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” (czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim; o północy zostanie odprawiona Msza św). Natomiast w pierwszą sobotę marca będzie modlitwa mężczyzn i procesja różańcowa ulicami Tarnowa – rozpoczęcie w kościele św. Rodziny o godz. 8.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.
  14. Parafia Katedralna w Tarnowie organizuje Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Początek kursu we wtorek 1 marca br. o godz. 19.00, w auli przy katedrze. Zapisy i szczegółowe informacje na pierwszym spotkaniu.
  15. Intencje mszalne ….
  16. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni (także łączącym się z nami dzięki transmisji Mszy św.) życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki św. Małgorzaty Marii Alacoque. SZCZĘŚĆ BOŻE!